xcounter
#

Швеція замовила одразу 48 САУ Archer: оголошена несподівана вартість та деталі контракту

9278
САУ Archer
САУ Archer

Цінна шведської САУ Archer виявилась не рекордною серед усіх самохідних артсистем, але все одно вдвічі перевищує цінник на Caesar чи Atmos

Шведський Bofors, який є підрозділом оборонного гіганта BAE Systems, отримав тверде замовлення на колісні самохідні артилерійські установки Archer від уряду Швеції.

Мова йде про доволі потужний за сучасними мірками контракт на 48 артилерійських систем. Особливо враховуючи те, що зараз у строю країни перебуває 26 таких САУ. Ще 24 знаходились у резерві на зберіганні, і з них 8 були направлені в Україну у якості допомоги, а 14 продані Великій Британії.

Читайте також: Що це за РСЗВ KN-09 та KN-25 з КНДР про які фантазують російські "воєнкори"

Як йдеться в офіційному повідомленні BAE Systems контракт на 48 одиниць САУ Archer розрахований на 500 млн доларів, а постачання першої системи відбудеться лише у 2025 році. Але для шасі обрано німецький MAN RMMV HX2 8x8, а не шведський Volvo A30D, який використовувався у минулій версії.

Archer
Archer на шасі MAN

Враховуючи вартість контракту та точну кількість САУ, можливо визначити, що ціна одного Archerскладає 10,4 млн доларів за одиницю і це для внутрішнього замовника.

Такий цінник не робить шведську САУ рекордною за ціною, якщо брати всі самохідні артсистеми. Зокрема актуальні експортні орієнтовні ціни на деякі сучасні 155-мм САУ наступні:

  • PzH 2000: 20 млн доларів
  • K9 Thunder: 11,32 млн доларів
  • Atmos: 5,65 млн доларів
  • Caesar: 4,26 млн доларів

Таким чином Archer не є найдорожчим варіантом, але якщо порівнювати лише колісні самохідні артсистеми, то він виходить вдвічі дорожчим за французький Caesar у новій версії чи ізраїльський Atmos. Але зрештою мова йде про САУ з унікальними можливостями відносно автоматизації та швидкості вогню.

І через те, що Archer відкриває вогонь через 30 секунд після зупинки та може випустити весь боєзапас у 21 снаряд за 150 секунд, він дійсно є унікальним рішенням.

Нагадаємо, що шведська САУ у калібрі 155 мм має довжину ствола у 52 калібри, що забезпечує дальність стрільби до 40 км, а високоточним Excalibur - понад 50 км.

Читайте також: Лише за 15 днів РФ випустила 269 Shahed-ів: але схоже, що пік атак поки пройдено