Невідомий дрон шпигував над авіаносцем HMS Queen Elizabeth Королівського флоту Великої Британії - ще в п’ятницю зранку, 22 листопада було повідомлено про підозрілий об’єкт, який ймовірно спостерігав за авіаносцем, що своєю чергою перебував поблизу порту Гамбурга.
Як розповідає німецьке видання BILD, безпілотник якийсь час стежив за есмінцем - за дроном своєю чергою спостерігала німецька поліція, безпілотнику намагалися протидіяти за допомогою постановника завад HP-47, який мав би змусити дрон зробити вимушену посадку або ж повернутися до пілота - втім, зрештою дрон зник. Ані його, ані ймовірного оператора, який міг би керувати дроном, не знайшли. Як наголошують у виданні, шлях дрона було втрачено неподалік від термінала "Толлерорт" [Tollerort], співвласником якого вже як рік є Китай.
Читайте також: Вперше зі "снайперської" САУ Archer відстрілялися британці, які почали їх отримувати ще в жовтні 2023
Відео ілюстративне
Загалом це вже не вперше, коли "невідомі" дрони в Німеччині помічають над тими чи іншими об’єктами, та й загалом не тільки над цією країною, а й над іншими країнами-членами НАТО чи ЄС.
До прикладу, раніше цього тижня видання The War Zone повідомляло, що 20 листопада у Великій Британії над авіабазою "Лейкенхіт" були помічені декілька безпілотників, причому як повідомили у ПС США в Європі - Африці, кількість БПЛА "коливалася і вони відрізнялися за розміром та конфігурацією".
За непідтвердженими даними, на перехоплення дронів нібито підіймали F-15E Strike Eagle. Відзначається, що БПЛА "активно відстежували". Станом на сьогодні на авіабазі розташовані підрозділи Повітряних сил США, до складу яких входять винищувачі F-15E та F-35. А за декілька днів до цього "невідомі" дрони фіксувалися над "Арсеналом Пі́каті́нні" армії США у Нью-Джерсі.
Наразі залишається невідомим той факт, що ж це за таємничі невідомі дрони, які все частіше помічають над оборонними об’єктами чи іншими військовими цілями у США та Європі - найбільш ймовірно, що це російські чи китайські дрони, а у випадку США як версію можна також розглядати тестування якихось внутрішніх секретних розробок, хоча і зі значно меншою ймовірністю.
Водночас актуальним залишається захист європейських та американських об’єктів від дронів-шпигунів, і у цьому напрямку ті чи інші країни часом зіштовхуються з різними нюансами - від банальної нестачі засобів для захисту до законодавчих проблем тощо.
Так, раніше Defense Express розповідав про те, що Бундесвер фактично розписався у безпорадності проти дронів, що шпигують за їхніми об’єктами.
Читайте також: Німці поки не будуть купувати заміну своїм танкеткам Wiesel, бо не зійшлися по ціні