Минулого року Федеральне управління Бундесверу з обслуговування, обладнання та інформаційних технологій (BAAINBw) розпочало перемовини у рамках розробки та виробництва "аеромобільного носія озброєння" під назвою LuWa - причому у рамках тендеру йшлося як про розробку передсерійних машин, так і про подальші поставки 89 одиниць, з яких 56 машин у протитанковій версії, 24 з автоматичною гарматою і ще дев’ять машин для навчальних цілей.
Така машина передусім розглядалася як заміни німецьким танкеткам Wiesel у варіантах Maschinenkanone та MELLS, які Німеччина планує вивести з експлуатації у 2030-х роках, як розповідають у виданні Hartpunkt.
Читайте також: Німеччина після 14 років перерви повертає призов до армії, поки добровільний
Але, як відзначає видання з посиланням на власні джерела, цей проєкт планують скасувати з досить банальної причини - не зійшлися по грошах. Ствердждується, що пропозиція LuWa Rheinmetall Electronics GmbH "значно перевищує наявний бюджет відділу закупівель Бундесверу BAAINBw".
Там зауважують, що BAAINBw та Rheinmetall тривалий час вели перемовини з метою знизити ціну на ці машини, але зрештою, судячи з усього, домовитися не змогли. Обидві сторони відмовилися коментувати виданню ймовірне скасування поточної програми.
під великим питанням. З огляду на те, що для його вирішення залишилося ні багато ні мало п’ять років, то у виданні говорять про такі варіанти.
По-перше, німці взагалі можуть відмовитися від таких машин, По-друге, спробувати знову запустити тендер на машини LuWa, збільшивши бюджет. І, по-третє, модернізувати наявні Wiesel-1, хоча не факт, що в цих машин вистачить "запасу" для тих же 25-мм гармат. І, по-четверте, реалізувати машину на іншій платформі на кшталт того ж Caracal.
Щодо тактико-технічних характеристик машин LuWa, то були висунуті такі вимоги - допустима повна маса на рівні 5 тонн, максимальна довжина - 4,2 м; висота - 1,87 м; ширина - 1,9 м. Швидкість - 90 км/год по шосе.
Раніше Defense Express розповідав про те, що у німців є танкетки Wiesel на 3 тони, які вже схоже почали купувати для ЗСУ.
Читайте також: Бельгійці порахували ціну й темпи виробництва "Богдани" та інших САУ, та які з того висновки