Російський літак Су-35 "виконав небезпечну дію" відносно французького БПЛА MQ-9A Reaper під час польоту, який відбувався 2 березня 2025 року в районі Східного Середземномор’я. Відповідне відео оприлюднив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню, на наведених кадрах видно, що російський літак пролетів небезпечно близько відносно французького дрона, ймовірно намагаючись його пошкодити
Сам факт такого інциденту може свідчити про те, що зараз Росія не просто зберігає свою військову присутність у Сирії, але й почала відчувати себе нахабно у цій країні, якщо пішла на такі дії проти військових Франції.
Читайте також: Пентагон відмовився від стелс-паливозаправника NGAS для війни з Китаєм та подолання критичної вразливості
Східне Середземномор’я – це якраз води поблизу берегів Сирії, і тут можна припустити, що французький MQ-9A Reaper літав у цьому районі саме для можливого моніторингу російської воєнної активності на сирійській території.
Зведені дані по чисельності залишків російських військ у Сирії хоча би на початок 2025 року відсутні. Тут можемо відштовхуватись хіба що від відео телеканалу "Аль-Джазіра" від 30 грудня 2024 року про те, що на той момент на авіабазі "Хмеймім" лишалось до 10 літаків типів Су-24М та Су-35, і заодно кілька транспортників типів Ан-26, Ан-72 та Ил-76.
При цьому не було повідомлень про те, що росіяни перекидали свої літаки із Сирії у Лівію, як було наприклад по ЗРК С-400. Тому тут можемо просто зробити висновок про те, що певна кількість російських літаків, зокрема Су-35, досі лишається на сирійській авіабазі "Хмеймім".
До цього можемо додати повідомлення від Reuters про те, що Ізраїль в рамках своїх перемовин із США начебто лобіює збереження російських військових баз в Сирії, бо це мовляв має стати "противагою збільшення впливу Туреччини" і заодно законсервувати слабкість сирійської влади.
Наскільки це повідомлення може відповідати дійсності – це питання відкрите, але схоже, що РФ зараз і справді не вважає за потрібне займатись питаннями виводу залишків своїх військ із Сирії, і можливо навіть перейде до нових кроків для збереження своєї присутності в регіоні.
Кілька тижнів назад ситуація для рашистів тут виглядала зовсім інакше. Наприклад, всередині лютого 2025 року був епізод, коли росіяни хотіли вивезти ракети до С-300 та С-400 із Тартуса, але їм це зробити не дали, бо конвою з вантажівками сирійські сили безпеки просто не дали пройти в порт.
Раніше Defense Express писало також про те, що палаючий 4 години біля Сирії розвідувальний корабель РФ "Кильдин" - це цікаво, але звідки він там взявся взагалі.
Читайте також: Якщо США мають аж 17 таємничих літаків-розвідників RC-135 Rivet Joint, то скільки таких має Європа