Сирійські сили безпеки не дали пройти до порту Тартус колоні військових машин РФ, котрі везли транспортно-пускові контейнери із зенітними ракетами до комплексів С-300 та С-400, конвой мінімум у 24 машини рашистам довелось розвернути назад.
Відповідне відео циркулює в соцмережах та пресі, цей епізод відбувся на тлі загальної невизначеності щодо долі військових баз РФ у Сирії, бо остаточного рішення у цій ситуації влада країни ще не ухвалила.
Читайте також: ЦАХАЛ показав ракети Gabriel V, які в Естонії мають назву Blue Spear 5G SSM та можуть бити по Санкт-Петербургу
Якщо виходити із цього відео, то рашисти цим конвоєм хотіли вивести мінімум до півсотні зенітних керованих ракет (ЗКР), і на перший погляд тут особливо нічого обговорювати – рашисти не змогли вивезти морем ці ракети, то й добре, бо це означає, що ці ЗКР ворог не зможе наразі використати у війні проти України.
Однак якщо спробувати проаналізувати геополітичний контекст цієї історії, то картина стане дещо складнішою. Бо на перший погляд тут може дивувати те, що війська РФ досі взагалі не забрались із Сирії, особливо попри неодноразові публічні заяви від керманичів країн Європи і Туреччини про те, що російські бази треба прибрати із сирійської території.
Але з іншої сторони, тут може бути саме та ситуація, коли реальні інтереси можуть дещо не стикуватись із публічно задекларованими. Хоча би тому, що уже до цього моменту фіксувались факти перекидання техніки РФ із Сирії до іншої "гарячої точки", де також збігаються певним чином інтереси Європи і Туреччини – Лівія.

Відповідно, реальний інтерес усіх вказаних сторін виглядає так – російські війська мають "випаруватись" із Сирії зокрема, при цьому не потрапити до Лівії, а якщо вони "випаруються" взагалі, то стане ще краще.
Втім, поточна картина виглядає дещо іншим чином – російські війська досі в Сирії, вони там не "розсмоктались", хоча при цьому поточна чисельність рашистського контингенту лишається невідомою.
Тому схоже, що в найближчий час епізодів з тим, як сили безпеки Сирії обмежують можливість для маневрування військ РФ у цій країні явно стане більше, що в свою чергу постійно нагадуватиме про небезпеку для світу від Кремля.
Раніше Defense Express писало про те, що палаючий 4 години біля Сирії розвідувальний корабель РФ "Кильдин" - це цікаво, але звідки він там взявся взагалі.
Читайте також: Стало відомо хто наважився купити Су-57 - це Алжир, що йому за це буде і чи буде взагалі