xcounter
#

Схоже, що Єгипет хоче замінити радянські С-125, але нові ЗРК купить в Індії замість РФ

4827
Індійський ЗРК Akash, зображення ілюстративне, джерело - ANI
Індійський ЗРК Akash, зображення ілюстративне, джерело - ANI

Окремо цікаво, що Індія та Єгипет можливі закупівлі зброї розглядають як частину вже існуючої торгівлі

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді 24 червня 2023 року планує провести візит до Єгипту після своєї поїздки до США. При цьому передбачається, що очільники обох під час цього візиту можуть підписати цілий пакет угод про двосторонню співпрацю, частина з яких може передбачати контракти на купівлю озброєнь індійського виробництва, як то багатоцільовий літак Tejas, радіолокатори та ЗРК малої дальності Akash. Про це йдеться в публікації порталу Money Control.

Індійський ЗРК Akash, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Від Defense Express додамо, що сама по собі новина про те, що Індія може бути експортним постачальником ЗРК, вже виглядає цікаво, тому її варто розписати окремо. І почнемо з відомих характеристик індійського ЗРК Akash: дальність стрільби - до 30 км, висота ураження цілі – до 18 км, вага ракети комплексу – 720 кілограмів, зокрема бойової частини – 60 кілограм. На озброєння індійської армії цей ЗРК був прийнятий у 2015 році, на даний момент в строю є близько 50 комплексів Akash, ці системи ППО розроблялись саме для заміни радянських 9К33 "Оса", ПЗРК 9К38 "Игла" та ЗРК С-125М "Печора-М".

Читайте також: Скільки часу й людей треба на освоєння комплексу MANTIS, що може збивати "Шахеди" і ракети рашистів

Якщо виходити особливо із останнього пункту, то тут цілком логічно припустити, що якщо Єгипет і стане купувати індійські ЗРК Akash, то скоріше для заміни своїх комплексів типу С-125М та С-125-2М, котрі наявні в кількості понад 150 одиниць. Або ж – для заміни своїх С-75 "Волхов", яких досі є в строю понад 200 одиниць.

Єгипетські ЗРК С-75, ілюстративне фото з відкритих джерел

Окремо цікаво, яку ж "базу" під можливі майбутні угоди по зброї з Єгиптом вкладає Індія. На даний момент, оборот торгівлі між двома країнами складає лише 3 мільярди доларів, із перспективою збільшити до 12 мільярдів доларів в 2025 році. При цьому Каїр сподівається, що індійський бізнес вкладе до 20 мільярдів доларів інвестицій у відновлювальну енергетику на території Єгипту. А водночас сама Індія виходить із того, що значна частка в 200 мільярдів доларів її експорту проходить саме Суецьким каналом, яким володіє Єгипет. І таким чином виходить, що потенційні угоди про можливий експорт між двома колишніми "традиційними" покупцями озброєння і техніки в РФ підв’язані як можлива частина торгівлі між обома країнами.

Раніше Defense Express розповідав, що Індія розробила свої ЗРК під ракети Р-27 та Р-73, і ці системи успішно стріляють.

Індійський ЗРК SAMAR-2 під Р-27ЕТ, фото з відкритих джерел
Читайте також: Оголошено строк, за який Повітряні Сили відновили польські та словацькі МіГ-29 до бойового стану