У ніч на 22 листопада РФ під час атаки по житлових квартах Сум використала дрони типу Shahed-136, у результаті чого загинуло двоє осіб, 12 отримали поранення, є пошкодження будинків.
І як повідомив начальник обласної військової адміністрації Володимир Артюх, вони були споряджені шрапнеллю. З боку Defense Express зазначимо, що мова йде про готові уражаючі елементи, зазвичай у формі кульок, які розлітаються під час вибуху, які і є головним засобом ураження, переважаючи фугасну дію боєприпаса.
Читайте також: У чому різниця між міжконтинентальною балістичною ракетою та ракетою середньої дальності
Такі боєприпаси найбільш ефективні для ураження живої сили поза укриттями. Але у випадку удару по житлових районах міста мова йде про бажання рашистів просто вбивати цивільне населення.
Наразі невідомо, мова йде про повністю шрапнельний заряд для "Шахеда", чи про використання вже відомої бойової частини комбінованої дії. Справа в тому, що наразі ворог активно використовує Shahed-136 з бойовою частиною ТБ БЧ-50.
Це, в першу чергу, термобаричний боєприпас, але до нього росіяни додали 2300 готових уражаючих елементів у вигляді сталевих кульок діаметром 9 мм. Тобто цієї самої шрапнелі.
Тобто для ТБ БЧ-50 це лише один з двох засобів ураження, але головною все одно залишається саме термобарична компонента із твердою сумішшю однотактової дії.
І хоча саме використання "шахедів" із такою ТБ БЧ-50 наразі залишається найбільш вірогіднім, не виключно, що у РФ могли створити й виключно шрапнельну бойову частину. Водночас її реальна ефективність буде значно меншою, бо шрапнель має обмежену можливість пробиття перешкод.
Саме тому у будь-якому випадку треба не ігнорувати сигнали повітряної тривоги, знаходитись в укритті, або, як мінімум, користуватися правилом "двох стін".
Читайте також: Що це може бути за "Орешник", про який заявив Путін, та чому на це позначення не варто вестись