xcounter
#

Що нам дає, що половина ракет KN-23 просто вибухнула над Україною

8082
KN-23
KN-23

Як цей факт може вказувати на технологічні можливості Північної Кореї та РФ заодно

Видання Reuters оприлюднило відповідь на свій запит до Офісу генерального прокурора України по даним, які стосувались використання росіянами балістичних ракет північнокорейського виробництва KN-23 для ударів по Україні. В цій відповіді на запит були заявлені наступні цифри.

Останній відомий випадок використання рашистами північнокорейських балістичних ракет був зафіксований 27 лютого 2024 року, після того пуски не фіксувались. Українські фахівці змогли виявити та дослідити уламки лише 21 балістичної ракети від КНДР, хоча загалом було зафіксовано 50 пусків таких ракет. Це свідчить про те, що навіть більша половина північнокорейських ракет в розпорядженні росіян просто вибухнули в повітрі та не досягли своїх цілей.

Читайте також: Модифікований F-16 годину літав у "безпілотному" режимі: чому саме цей літак ідеальний для таких випробувань
Фото уламків балістичної ракети з КНДР, яка була застосована росіянами для удару по Харкову в січні 2024 року

Водночас заявляється і про те, що загалом Росія отримала від КНДР лише півсотні балістичних ракет.

А із тих 21 одиниць, уламки яких таки вдалось знайти нашим фахівцям, три було виявлено в Києві та області, всі інші – на теренах Харківської, Полтавської, Донецької та Кіровоградської областей. В результаті влучання північнокорейських KN-23 по нашій інфраструктурі загинуло 24 людини, ще 115 було поранено.

Наш ОГПУ окремо наголосив, що у випадку з балістичними ракетами від КНДР, які вибухнули в польоті та не досягли своїх цілей, все рівно вдалось відстежити місця їх запуску та орієнтовну траекторію польоту, що власне й дозволяє стверджувати про сам факт пусків та їх невдале (як для росіян) завершення. Самі пуски північнокорейської балістики відбувались переважно із західних областей РФ – Курської, Воронезької та Бєлгородської.

Ким Чен Ин під час візиту на виробництво ракет KN-23, січень 2024 року, пропагандистське фото з відкритих джерел

На цьому місці для початку варто ще раз нагадати про характеристики північнокорейських балістичних ракет KN-23, які використовували рашисти для ударів по Україні. Ці ракети через візуальну подібність до ракет 9М723 ОТРК "Искандер" отримали неформальне позначення "Кімскандер", їх орієнтовні габарити – довжина корпусу в 7,5 метрів і стартова маса 3,41 тон.

Наприкінці січня 2024 року аналітики на Заході зафіксували, що KN-23 може бити аж на 900 кілометрів, а уже в лютому генеральний прокурор України Костін розповів, що розмір бойової частини балістичних ракет з КНДР може становити до 1000 кг, але точність сумнівна. При цьому також варто нагадати, що наприкінці січня РФ била по Києву балістичною ракетою з КНДР, її збили, уламки знайшли.

Мікросхеми KN-23 або KN-24 (джерело: Conflict Armament Research)

А наприкінці лютого аналіз електроніки на KN-23 показав, що 75% мікросхем у балістичних ракетах КНДР з США, й це про країну, яка під тотальними санкціями.

Із вищенаведеного можна зробити таке базове припущення. Росіян північнокорейські ракети KN-23 могли напряму зацікавити, бо ці вироби "на папері" мають значно кращі ТТХ, аніж ракети 9М723 до ОТРК "Искандер". Однак на практиці промисловість КНДР не змогла забезпечити стабільну якість виготовлення ракет. Тому на даному етапі обсяг поставок KN-23 для РФ і міг обмежитись півсотнею одиниць.

Ким Чен Ин під час візиту на виробництво ракет KN-23, січень 2024 року, пропагандистське фото з відкритих джерел
Читайте також: Пентагон у стратегічній програмі Replicator втілив досвід України: замовляє Switchblade 600 та морські дрони