xcounter
#

Розмір бойової частини балістичних ракет з КНДР може становити до 1000 кг, але точність сумнівна

KN-23
KN-23
13667

Оцінка бойової частини ракет KN-23 та KN-24 вдвічі перевищує розрахунки західних аналітиків, а це вже означає помилковий підхід до ракетних можливостей КНДР

Генеральний прокурор України Андрій Костін розповів про особливості балістичних ракет з КНДР, якими РФ гатить по Україні, при цьому досі їх точний тип не визначений й вони офіційно позначаються, як KN-23 та/або KN-24.

Важливо, що розмір бойової частини оцінений від 500 до 1000 кг, при цьому можливе оснащення комбінованою бойовою частиною, цитує його слова "Інтерфакс".

Читайте також: Важливі дані про оборонні підприємства досі є відкритими, цю проблему треба вирішити

Зазначимо, що до цього оціночна маса бойової частини обох ракет була на рівні 500 кг. При цьому для KN-23 у версії із дальністю 690 км вважалось, що її бойова частина зменшена. Відносно KN-24 з дальністю у 410 км вага бойової частини була оцінена у межах 400-500 кг.

KN-23
KN-23

Але показник 1000 кг ваги бойової частини значно перевищує оцінки західних аналітиків. Більше того, розмір бойової частини від 500 кг визначений й для версії ракети з доведеною дальністю 650 км.

Й насправді це означає абсолютно невірний підхід Заходу до рівня ракетних технологій КНДР, яка може виробляти у відомих габаритах значно потужніші балістичні ракети. А це означає абсолютно помилкове уявлення на Заході ракетних можливостей Пхеньяну. При цьому до оцінок саме українських фахівців необхідно прислухатись, бо наразі саме Україна - єдина країна де ці ракети були використані та досліджені, окрім самої КНДР.

KN-24
KN-24

Загалом за словами Генерального прокурора України, ворог вже використав 24 таких ракети починаючи з 30 грудня 2023 року по 7 лютого 2024 року. Об'єктами ударів стали Запоріжжя, Київ (тричі), Харків (двічі) міста та селища у Кіровоградській, Полтавській, Донецькій, Дніпропетровській областях. Удари окупантів вбили 14 цивільних, поранено 70 осіб.

Водночас існують питання щодо точності цих ракет. Зокрема з 24 таких ударів лише два було визнано такими, що можливо назвати відносно точними. Це нафтопереробний завод у Кременчуку, а також технічна територія аеродрому "Канатове" під Кропивницьким.

"Решта ракет влучили на значній відстані одна від одної - до кількох кілометрів і більше - або вибухнули в повітрі, або вразили житлові квартали в Харкові", - повідомив Костін. Хоча маємо зазначити, що для РФ ураження житлових кварталів у Харкові й могло бути ціллю.

Читайте також: Які 36 САУ отримає Україна у пакеті озброєння від Німеччини на 1,1 млрд євро, а головне - коли