xcounter
#

Розкрито дані про випробування міні-крилатої ракети Black Arrow, яку можна пускати з транспортних літаків

4833
AC-130J Ghostrider, фото ілюстративне, джерело - US Air Force.
AC-130J Ghostrider, фото ілюстративне, джерело - US Air Force.

Сполучені Штати шукають озброєння, яке було б дешевше за традиційні крилаті ракети і які можна було б пускати з їхніх "ганшипів" AC-130J чи транспортних літаків

Американська компанія Leidos на своєму офіційному сайті розкрила інформацію про те, що веде розробки малої крилатої ракети (small cruise missile -SCM) під назвою "Чорна стріла" або ж Black Arrow - і що вже були успішні проведені випробування, зокрема у грудні 2023 року, коли ракета покинула літак AC-130J, а в рамках іншого тестування розробники перевірили інтеграцію з системою управління боєм. Крім того, на осінь цього року запланована нова серія випробувань.

Як наголошують у компанії, роботу над малою крилатою ракетою "Чорна стріла" розпочали ще у 2021 році, а у 2022 році була підписана угода з Командуванням сил спеціальних операцій США на проведення спільних досліджень та розробок.

Читайте також: Скільки AGM-154 JSOW, які можна перетворити на крилаті ракети, є у США
мала крилата ракета
Запуск малої крилатої ракети Black Arrow з AC-130J, фото - Leidos

Компанія позиціює свою малу крилату ракету як недорогий та універсальний засіб з відкритою архітектурою, водночас станом на сьогодні дані про тактико-технічні характеристики цього озброєння не розкриваються.

Разом з тим відзначимо, що фактично цю ракету у ССО США демонстрували вже раніше цього року, щоправда, без деталізації, яка саме компанія працює над її створенням - так, ще у травні повідомлялося, що у США роблять міні-крилату ракету, схожу на ADM-160 MALD.

Ймовірно, ця ракета від Leidos бере участь у конкурсі, який раніше цього року був оголошений Повітряними силами США - йдеться про озброєння, яке повинно мати дальність пуску близько 500 км і коштувати не більш як 150 тисяч доларів за ракету проти мільйонів доларів, які треба заплатити за традиційні крилаті ракети. І причому готовий до льотних випробувань зразок має бути готовий протягом семи місяців.

Водночас виникає питання, а чи потрібні взагалі такі ракети, які на практиці матимуть досить невеликі бойові частини. Так, можна пригадати, що раніше цього року свій варіант сімейства ракет Barracuda демонструвала компанія Anduril з концепцією, що це дешевий далекобійний засіб ураження зі швидшими темпами виробництва і які взагалі можна збирати за допомогою викрутки та гайкового ключа.

Залежно від варіанту ракети матимуть дальність від 150 км і аж до 900 км, а водночас бойова частина становитиме досить скромні від 16 до 45 кг у найдалекобійнішому варіанті.

Читайте також: Скільки коштує знищувати ракети і дрони Ірану - у США оголосили суму на озброєння та обслуговування