xcounter
#

Росіяни над Х-101 під Ту-95МС працювали понад 20 років, але скільки часу в них піде на "аналог JASSM" під Су-57

24477
Російська ракета під індексом "Изделие 720", лютий 2023 року, фото з відкритих джерел
Російська ракета під індексом "Изделие 720", лютий 2023 року, фото з відкритих джерел

Скільки взагалі часу потрібно для створення крилатої ракети повітряного базування, та чи можуть рашисти тут прискорити процес

Якщо виходити із даних у відкритому доступі, то робота над створенням крилатої ракети Х-101 стартувала ще в середині 1980-хх років, а остаточно ця КР була прийнята на озброєння уже в 2012 році, і таким чином робота над цим зразком ракетної зброї зайняла понад 20 років.

Цей факт буде актуальним для порівняння на тлі того, що країна-агресор заявила про роботу над новим типом крилатої ракети, яка начебто має виступати "аналогом JASSM" та застосовуватись із літаків типу Су-57.

Читайте також: Як РФ втратила можливість продати Саудівській Аравії ОТРК "Искандер", котрий розробляли 18 років

Якщо конкретніше, то наприкінці квітня поточного року російські пропагандистські ресурси поширили кадри візиту на полігон "Капустин Яр" Дмітрія Мєдвєдєва, котрий нині посідає посаду "заступника секретаря Ради безпеки РФ".

В цих кадрах була "засвічена" зокрема крилата ракета, яка візуально подібна на ту ж Х-101, і по якій потім деякі рашистські пропагандисти заявили, що ця нова КР начебто призначена для застосування із Су-57, і за нішею використання має буквально відповідати американській AGM-158 JASSM, тобто далекобійна КР для застосування з літаків тактичної авіації.

Інші деталі по цій ракеті не заявлялись, і на такому тлі логічно виникає питання про те, так а наскільки швидко росіяни зможуть вийти на можливість бойового застосування цього "аналога JASSM" під Су-57.І це буде той самий момент, коли однозначну відповідь одразу знайти не вдасться.

Ту-95МС із Х-101 в польоті, 2012 рік, архівне зображення з відкритих джерел

З однієї сторони, приклад про Х-101 наочно свідчить, що створити крилату ракету повітряного базування в стилі строки не є можливим, навіть з огляду на специфіку РФ. По цій КР заявляється хронологія, що розробка стартувала ще у 1984 році, перші випробування почались аж у 1999 році, а прийняття на озброєння – лише в 2012 році.

З іншої сторони, згадана вище ракета візуально подібна до нарисів, які заявлялись по проекту Х-50 або ж "Изделие 715", перші повідомлення про який з’явились у 2017 році. Тоді заявлялось, що російський ВПК веде по такій ракеті роботи ще з 1990-хх років, і що це має бути "зменшена" версія Х-101.

Схематичне порівняння рашистських ракет Х-101, Х-59МК2 та Х-50, зображення з відкритих джерел

Подальших повідомлень про реалізацію проекту по Х-50 не було, натомість були повідомлення про таємничу російську ракету під позначенням "Изделие 715", яка "світилась" у 2023 та 2024 роках, і по котрій теж є поки лише припущення.

Якщо виходити із вищенаведеного, то з однаковою ймовірністю засвічений на полігоні "Капустин Я" російський "аналог JASSM" під Су-57 може бути як і на початковому етапі розробки, так і доволі близьким до прийняття на озброєння. Тому тут варто буде стежити за подальшими сигналами по цій темі, які через свої ресурси можуть "вкидати" рашисти.

Ймовірний вигляд "Изделие 720", літо 2024 року, фото з відкритих джерел
Читайте також: У РФ ще у 2023 хотіли запустити у серію систему "свій-чужий" для дронів, але схоже, що в "Ростех" про це забули