Під час далекобійної атаки у ніч на 26 листопада РФ використала найбільшу кількість дронів за весь час: 188 одиниць різних типів, включно із Shahed-136 та хибними цілями типу "Гербера" та "Пародия".
Відповідно до звіту Командування Повітряних сил, з цих 188 дронів було знешкоджено 176: з них 76 одиниць збито, 95 локаційно втрачено, а ще 5 полетіли до Білорусі. Таким чином зі 188 російських дронів змогли прорватися до цілі лише 12, або лише 6% від загальної кількості.
Читайте також: Замість відновити ядерний варіант Tomahawk флот США замовляє розробку SLCM-N, що обійдеться в мінімум $10 млрд
З відомих наслідків атаки такої навали - ураження об'єкта критичної інфраструктури на Тернопільщині, через це "Тернопільобленерго" ввело тимчасові мережеві обмеження до усунення наслідків атаки. Також у деяких регіонах пошкоджені приватні та багатоквартирні житлові будинки. Інформації про жертв та постраждалих не надходило.
Таким чином, попри завдання наймасовішої атаки дронами за весь час, її результат вочевидь далекий від бажань ворога.
Також слід зазначити, що така кількость дронів не є результатом якогось стрімкого нарощування їх виробництва. Бо загалом, якщо взяти статистику за останні дні, то знайти залежності доволі важко. Бо кільксть запущених ворого дронів наступне:
- 25 листопада - 145 дронів
- 24 листопада - 73 дрони
- 23 листопада - атак дронів не було
- 22 листопада - 114 дрони
- 21 листопада - атак дронів не було
- 20 листопада - 122 дрони
- 19 листопада - 87 дронів
- 18 листопада - 11 дронів
- 17 листопада - 90 дронів під час масованої комбінованої атаки
Тобто за 10 днів ворог загалом запустив 830 "шахедів" та хибних цілей. І зрештою цілком можливо, що такий різнобій пов'язаний лише із темпом їх отримання. А самі дрони використовуються "з коліс", скільки надійшло - стільки й змогли запустити.
Читайте також: Kongsberg розкрила ціну та строки масштабного замовлення для Нідерландів ЗРК NASAMS та NOMAD