xcounter
#

РФ втратила три рідкісні танки, на яких російські танкісти зазвичай намагалися "перемогти" стаціонарні цілі

4242
РФ втратила три рідкісні танки, на яких російські танкісти зазвичай намагалися "перемогти" стаціонарні цілі

Це перші зафіксовані втрати російських рідкісних "біатлонних" танків

Російська армія втрачає рідкісні зразки свого озброєння та військової техніки – у мережі з’явилися фото трьох рідкісних танків Т-72Б3 зразка 2014 року, які Збройні Сили України накрили під селом Богородичне, що на Донеччині.

Йдеться про танки, які були розроблені для "славнозвісного" російського танкового біатлону (під час якого російські танки дуже часто не можуть влучити навіть по стаціонарних цілях).

Читайте також: Чемпіон "танкового біатлону РФ" згорів в Україні, показушні змагання не допомогли у реальних боях

Два з цих танків були знищені, ще один – затрофеєно українськими військовими. Відрізнити "біатлонний танк" передусім можна за панорамним командирським прицілом ПК-ПАН "Соколиный глаз".

Цей приціл має двоплощинну незалежну стабілізацію, два оптичні канали (телевізійний та тепловізійний) та вбудований лазерний далекомір. Завдяки цьому командир може виконувати роботу навідника за необхідності.

ПК-ПАН
Панорамний командирський приціл ПК-ПАН "Соколиный глаз"

Крім того, "біатлонна" версія також отримала потужніший двигун (1160 к.с. проти 1130 к.с. у версії зразка 2016 року) та автоматичну коробку передач.

Як відзначають у виданні АрміяInform, цей танк можна дійсно назвати рідкісним – за даними з відкритих джерел до 24 лютого 2022 року РФ мала за різними оцінками від 20 до 40 одиниць цих танків.

Читайте також: Рашисти "подарували" ЗСУ рідкісні варіанти Т-80, один з яких не пройшов "танковий біатлон"