xcounter
#

РФ намагається просунути Су-75 Checkmate в Індію після провалу з Су-57

11226
Су-75 Checkmate
Су-75 Checkmate

Checkmate був продемонстрований ще літом 2022 року, але досі про нього намагались не згадувати

У Кремлі не полишають спроби поглибити військове співробітництво з Індією, яка залишається основним покупцем російського озброєння. Попри введені санкції РФ продовжує постачати в цю країну озброєння, зокрема С-400, функціонує й цілий ряд спільних проєктів, таких як протикорабельна ракета Brahmos, або виробництво автоматів АК-203.

Тепер РФ спробує запхати до Індії свою чергову "аналоговнєтну" розробку - легкий винищувач, як його іменують самі росіяни, "п'ятого покоління" Checkmate. Макет цього літака з помпою був представлений ще літом 2021 року і з того часу про нього майже нічого не було чути. Але, як повідомляють російські ЗМІ, Кремль, під час виставки Aero India 2023, спробує запропонувати Делі "увійти до проєкту легкого тактичного винищувача Checkmate".

Читайте також: Хто має найменший в світі авіаносець і без палубних літаків, тут мова не про "Кузнецов"
Су-75 Checkmate
Су-75 Checkmate

Наскільки реально цікавою для Індії може бути така пропозиція оцінювати цілком можливо. Врешті-решт у 2018 році Делі зупинив свою участь у спільному з РФ проєкту над FGFA (Fifth Generation Fighter Aircraft) на базі Су-57, який стартував ще у 2007 році.

На FGFA встигли списати 295 млн доларів за які був створений концепт індійського винищувача, а після цього програма почала буксувати. Як говорять самі росіяни - "через розбіжності між сторонами", за неофіційною інформацією з іншої сторони - через відсталість Су-57.

Більше того, Індія вже веде розробку власного винищувача п'ятого покоління HAL AMCA, при цьому у співробітництві із західними компаніями.

HAL AMCA
HAL AMCA

Зокрема із двигуном для цієї машини вже визначились - General Electric F414. Перший політ літака запланований вже на 2024-2025 рік, початок серійного виробництва на рівні 2028-2030 років.

Читайте також: Новий німецький танк має важити не більш як 50 тонн: як хочуть "викрутитися", щоб машина "схудла" на 20 тонн