xcounter
#

Рашисти заявляють про появу 152-мм А-222М "Берег" на 50 км, які чомусь відправили на Тихий океан

28995
Берегова артилерійська установка А-222 "Берег", ілюстративне фото з відкритих джерел
Берегова артилерійська установка А-222 "Берег", ілюстративне фото з відкритих джерел

Що це за артсистема, що могло знадобитись для її "апгрейду" та наскільки це все могло бути доцільним

Російські пропагандистські ресурси заявляють про створення модернізованої 152-мм берегової артилерійської системи А-222М "Берег", яка начебто здатна стріляти модернізованими керованими снарядами "Краснополь" і завдяки цьому мати дальність стрільби до 50 кілометрів.

Заявляється, що перший комплект таких систем був відправлений взагалі на Тихоокеанський флот, що виглядає "логічним на тлі збільшення напруженості в Азійсько-Тихоокеанському регіоні". Про це пише портал Army Recognition.

Читайте також: Чи змогла РФ, попри всі зусилля, масштабувати виробництво крилатих ракет Х-101: скільки зараз їх виробляють та скільки торік
Порівняння базового та модернізованого варіантів берегової артсистеми "Берег", інфографіка від Army Recognition

Інші деталі в цій історії поки що не розкриваються, тому в даному випадку від Defense Express хочемо окреслити питання про те, для чого взагалі росіянам міг знадобитись такий "апгрейд" артилерійської системи "Берег" та наскільки це все виглядає доцільним.

Для початку варто нагадати, що базовий варіант А-222 "Берег" оснащений 130-мм гарматою, похідною від морської артустановки АК-130 (використовується зокрема на ракетних крейсерах проекту 1164, до якого належала "Москва"). Дальність стрільби складає до 23 кілометрів, темп ведення вогню – до 10-12 пострілів на хвилину, возимий боєзапас – 40 пострілів, уламково-фугасні снаряди Ф-44 та зенітні постріли ЗС-44.

Артилерійські системи "Берег" для самих росіян є рідкісними, відомо про наявність лише 36 одиниць, які начебто усі були зосереджені на Чорноморському флоті РФ. Протягом повномасштабної війни Росії проти України повідомлень про застосування А-222 "Берег" не було, тому повідомлення про відправку таких модернізованих систем на Тихоокеанський флот можуть виглядати дещо закономірними.

Корабельна артустановка АК-130, ілюстративне фото з відкритих джерел

Річ в тім, що бойова маса самої машини з артустановкою складає аж 43,8 тонн, при цьому відсутній бодай якийсь мінімальний засіб. Якщо далі зробити поправку на дальність стрільби всього 23 кілометри із 130-мм гармати, то це може вказувати на те, наскільки А-222 "Берег" в принципі є непридатною для застосування на полі бою в сучасних умовах.

Ще один аспект – по мірі того, як армія РФ знімала зі зберігання 130-мм артустановки М-46, їй були потрібні снаряди відповідного калібру від будь-яких артсистем. Якщо в хід пішли постріли навіть до морської АК-130, то постріли до А-222 "Берег" могли піти в хід також, що могло відповідно виснажити запаси БК.

Для модернізації під 152-мм калібр своїх систем "Берег" росіяни могли використати "Гиацинт-Б" або "Мста-Б" за взірцем відповідних колісних САУ "Мальва" або ж "Гиацинт-К". При цьому не варто виключати варіант, що свої модернізовані А-222М "Берег" під 152-мм рашисти могли відправити насправді на Чорноморський флот, для прикриття свого узбережжя від наших морських дронів.

2С44 "Гиацинт-К", січень 2025 року, зображення з відкритих джерел
Читайте також: Для чого СРСР в 1980-хх роках порівнював свої та німецькі танки часів Другої світової та що з цього отримав