Збройні Сили України ведуть бої проти армії РФ на Харківщині та продовжують збирати трофеї, які кидають орки.
Зокрема, один із підрозділів української армії захопив "стандартний" тягач МТ-ЛБ із зенітною установкою ЗУ-23-2, а "на додачу" - три зенітні гармати КС-19 калібру 100 мм, які вироблялись наприкінці ще 1940-х років, за часів Сталіна. На це вказує фото, розміщене на одному із телеграм-каналів.
Читайте також: Рашисти вигадали, як нарешті "осучаснити" захист для древнього Т-62 (фото)
Радянський Союз виробляв зенітні гармати КС-19 із 1948 по 1957 роки, встигли "наштампувати" близько 10 тисяч одиниць, ці зенітки навіть встигли "повоювати" на стороні комуністів під час Корейської війни 1950-1953 років та під час війни у В’єтнамі. За "паспортними" характеристиками, гармата КС-19 може виконувати до 15 пострілів на хвилину, вести вогонь на дальність до 21 км та на висоту до 15 км по повітряним цілям, що мають швидкість польоту до 1200 км/год. Для видачі цілевказівки мала використовуватись радіолокаційна станція СОН-9А "Глобус".
Армія СРСР використовувала КС-19 до 1980-х років, зараз ця гармата лишається в строю переважно в "екзотичних" країнах, як то Єгипет, Алжир чи взагалі Північна Корея. Формально, в Росії КС-19 на озброєнні нема, ці зенітки офіційно використовують лише воєнізовані підрозділи "Росгидромета" (Російська гідрометеорологічна служба).
Якщо ж рашистам довелось діставати із запасів навіть настільки старі гармати, що пам’ятають Сталіна, можна лише уявити масштаб проблем, який спіткав артилерію армії РФ через високий рівень зносу стволів гармат.
Кремлівські пропагандони в 2017 році хизувались, що Міноборони РФ передало "Росгидромету" понад 60 гармат Д-30, мовляв тепер їх "Росгидромет" став озброєніший, аніж багато армій Європи. Але тепер, в 2022 році, орки відстріляли навіть свої "метеорологічні" Д-30, тому в хід пішли уже архаїчні зенітки Д-30.
Читайте також: РФ очікувано пішла за артилерійськими снарядами та ракетами до "вигнанця": йдеться буквально про "мільйони"