xcounter
#

Рашисти повісили на БМП-3 рідкісний захист 675-сб3КДЗ, але це їх не "врятувало" від утилізації під Вугледаром

16424
Рашистська БМП-3, ілюстративне фото довоєнних часів
Рашистська БМП-3, ілюстративне фото довоєнних часів

Спроби покращити захист своїх бронемашин не дали окупантам бажаного результату

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ (ОСУВ) "Таврія" бригадний генерал Олександр Тарнавський показав чергову колонну бронетехніки рашистів, знищену при черговій спробі невдалого штурму позицій ЗСУ біля Вугледар у квітні 2023 року.

На цьому фото ми можемо побачити зокрема, що обидві знищені БМП-3 рашистів отримали додатковий екранований захист, з чого можна зробити припущення, що ці бронемашини були випущені в листопаді 2022 року або пізніше. І що на одну із цих БМП-3 також повісили комплект захисту 675-сб3КДЗ, який першопочатково призначався для БМП-2 та є доволі рідкісним для армії РФ.

Читайте також: Окупанти зробили "сліпий" бронепоїзд "Волга", який не поїде без "картинки" від БПЛА
Знищена під Вугледаром ворожа бронетехніка, зокрема БМП-3, квітень 2023 року, джерело - командувач ОСУВ "Таврія" бригадний генерал Тарнавський

675-сб3КДЗ – це по суті рідкісний для армії РФ набір полімерних решіток, який в теорії має захищати від вогню крупнокаліберних кулеметів та протитанкових гранатометів. При цьому після навісу такого набору БМП-2 або ж інший носій має зберігати "позитивну плавучість", тобто маса 675-сб3КДЗ не є значною (хоча точний показник є невідомим).

За даними з відкритих джерел, у 2021 році армія РФ закупила всього 100 таких комплектів,а по факту ставити 675-сб3КДЗ на свої БМП-2 російські окупанти почали лише влітку 2022 року. Відомо про як мінімум дві затрофеєні БМП-2 рашистів із 675-сб3КДЗ.

БМП-2 армії РФ із комплексом захисту 675-сб3КДЗ, ілюстративне зображення з відкритих джерел

За час повномасштабного вторгнення в Україну росіяни, за консервативними оцінками порталу Oryx, втратили понад 250 одиниць БМП-3 знищеними, пошкодженими чи затрофеєними. Що в свою чергу стимулювало ворога працювати над захистом цих бронемашин.

Наприклад, у вересня 2022 року російський концерн "Калашников" заявив, що розробив комплекс динамічного захисту для БМП-3 загальною масою 4,2 тони, що в теорії має покращити захист від протитанкових гранатометів та ПТРК, куль калібру 14,5 мм та пострілів до автоматичних гармат 23 мм і 30 мм. Але далі декларацій тут справа не пішла.

Рашистська БМП-3 із комплексом динамічного захисту від концерну "Калашников", ілюстративне зображення з відкритих джерел

В листопаді 2022 року у відкритому доступі з’явились перші фото БМП-3 з посиленим екранованим захистом, виготовлених для армії РФ – очевидно, саме такі машини й зазнали утилізації під час невдалих штурмів Вугледару.

Мали місце також й "кустарні" спроби окупантів зміцнити захист своїх БМП-3. Наприклад, у жовтні минулого року наші захисники затрофеїли бронемашину цього типу із навішеними "мішками"-блоками динамічного захисту комплексу "Реликт".

Цікаво, що аналітики Oryx говорять про як мінімум шість знищених БМП-3, на які було навішено комплекс 675-сб3КДЗ (щоправда, там вони наводять інший індекс - 688М сб3КДЗ, але про комплекс саме з таким позначенням у відкритому доступі даних нема).

Нові БМП-3 в цехах рашистського "Курганмашзаводу", листопад 2022 року, фото з відкритих джерел
Читайте також: Важкі БТР на базі танків у ЗСУ: ігнорована роками концепція знову "народжена" війною