xcounter
#

Рашисти "кинуть в бій" дослідний танк Т-80УМ2 "Черный орел", але забули про один важливий нюанс

77690
Російський танк Т-80УМ2 "Черный орел", архівне зображення з відкритих джерел
Російський танк Т-80УМ2 "Черный орел", архівне зображення з відкритих джерел

А нюанс полягає в тому, що єдину "стройову" машину цього типу ЗСУ спалили на Сумщині ще минулої весни

Російські пропагандисти з посиланням на анонімних "танкістів Південного військового округу" стверджують, що в квітні 2023 року армія РФ планує кинути в бій експериментальні танки Т-80УМ2 "Черный орел".

Це той самий випадок, коли росіяни буквально вигадали своє чергове "вундерваффе". Бо на початок лютого 2022 року окупанти мали в своєму розпорядженні єдиний танк типу Т-80УМ2, спалений на Сумщині бійцями ЗСУ ще в березні чи квітні минулого року. Можливо, ще один дослідний зразок Т-80УМ2 залишився на Омскому танковому заводі, і саме цю машину рашисти зібрались кинути в бій.

Читайте також: Рашисти серйозно думають, що їх Т-90М "Прорыв" на іржавих мікросхемах зможуть "переграти" Challenger 2 і Leopard 2A4
Рашистський Т-80УМ2 "Черный орел", знищений на Сумщині, квітень 2022 року, зображення - Dr-Mashari Al Shammari

Кремлівські пропагандони говорили про Т-80УМ2 "Черный орел" як такого собі "предтечу" танка Т-14 "Армата". Сам "Черный орел" або ж "Объект 640" був створений на базі Т-80У із додаванням башти нової конструкції, в якій зокрема передбачена опція заміни 125-мм танкової гармати на 152-мм танкову гармату, із установкою газотурбінного двигуна потужністю 1500 кінських сил та комплексу активного захисту "Дрозд".

Від базового Т-80У рашистський Т-80УМ2 можна відрізнити візуально хоча б за кількістю катків – 7 замість 6. Але навряд чи ці всі нюанси мають значення, якщо ми говоримо про ворожу машину, спалену дотла нашими захисниками ще у квітні 2022 року.

Російський танк Т-80УМ2 "Черный орел", архівне зображення з відкритих джерел

Можливо, малограмотні пропагандисти "щось переплутали", та мали "вводную" говорити про насправді інший тип рідкісного російського танка – Т-80УЕ-1. На початок 2022 року армія РФ мала лише батальйонний комплект таких рідкісних машин, що випускались ще в середині 2005 року, і виявились задорогими у виробництві для рашистського ВПК.

Тут йдеться про своєрідний "гібрид", де було використано шасі від Т-80БВ, бойове відділення від Т-80БВ, комплекс управління вогнем 1А45 та комплекс керованого ракетного озброєння 9К119 "Рефлекс".

Цей танк "відзначився" зокрема тим, що під час "танкового біатлону" 2020 року лише з третього разу влучив у ціль "в полігонних умовах" при стрільбі з місця. А на початок квітня 2023 року ЗСУ знищили мінімум 1 такий танк, і ще 5 машин взяли як трофей, за консервативними оцінками порталу Oryx.

Рашистські Т-80УЕ-1, ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: Рашисти вперто запевняють, що збили GLSDB та показали Бук-"дриґалку" з якого ледь на впали ракети (відео)