F-35A приземлявся після участі в навчальній місії Tactical Intercept (тактичне перехоплення). Два F-35A, включаючи потерпілого аварію, перехоплювали два імітованих ворожих літака. Пілот, який потрапив в аварію, був колишнім пілотом F-15E Strike Eagle, і провів в загальній складності 1459 години за кермом літака.
По-перше, що найбільш важливо, літак спробував приземлитися на каліброваній повітрянії швидкості (KCAS) 202 вузла, що еквівалентно 373 км / год. Це набагато більше, ніж максимальна KCAS 152 вузла, при якому літак повинен був приземлитися, згідно зі звітом.
Читайте також: Японія нарощує свій потенціал радіоелектронної боротьби: RC-2 та новий літак РЕП
Винищувач також приземлився під кутом всього 5,2 градуса - на 10 градусів менше рекомендованого. В результаті, літак наближався до злітно-посадкової смуги швидше, а знижувався повільніше, ніж зазвичай. Пілот «зазнав значного коливання і розгойдування по тангажу» під час спроби приземлення, і протягом п'яти секунд намагався отримати контроль над літаком.
У звіті наголошується, що пілот був стомлений після тренувального польоту, і що літак все ще летів на «утриманні швидкості», формі автопілота літака, призначеного для підтримки мінімальної швидкості (в даному випадку 202 вузла). Автопілот потрібно були відключити до спроби приземлення, щоб літак міг знизити швидкість. У звіті також говориться, що пілот мав недостатньо знань про закони управління (CLAWS), які визначають, як бортовий комп'ютер реагує на команди пілота для утримання літака в повітрі.
Згідно журналу Air Force, літак зіткнувся з логічним збоєм управління польотом, намагаючись вирішити спроби пілота отримати контроль над літаком.
Бортовий комп'ютер, виявивши, що літак знижується на посадку, наказав опустити ніс. Тим часом пілот, розуміючи, що йому доведеться обігнути злітно-посадкову смугу, щоб зробити ще одну спробу, скомандував носом вгору. Результат: в самий невідповідний момент у пілота склалося чітке враження, що його команди ігноруються, і що йому слід якомога швидше покинути літак.
У звіті про аварію також згадується химерний «чарівний» шолом F-35 за 400 000 доларів. Шолом був неправильно відрегульований на голові пілота під час приземлення, що призвело до розуміння пілота, що йому дають невірну інформацію в критичний момент.
У звіті про аварію говориться, що після катапультування, F-35A «відкотився, загорівся і був повністю знищений». Вартість втраченого літака оцінюється в 175 983 949 доларів.
Читайте також: "Укрспецекспорт" розкрив дані щодо своєї діяльності (фото)