xcounter
#

Про передачу Україні британських вертольотів Puma говорять все активніше і це доволі об'ємне посилення

4535
Puma HC.Mk 2 (всі фото UK MoD)
Puma HC.Mk 2 (всі фото UK MoD)

Puma хоч і не є новим вертольотом, але це дуже вдала машина, а британські пройшли глибоку модернізацію у 2010-х роках

Наприкінці березня Велика Британія вивела свої транспортні вертольоти Puma HC.Mk 2 з експлуатації, які були у строю 54 роки. При цьому мова йде про доволі вагому кількість машин - до 16 одиниць, які пройшли модернізацію у 2010-х роках, включно із ремоторизацію на нові та потужніші двигуни.

Як тоді писав Defense Express існує доволі висока ймовірність того, що ці вертольоти будуть передані Україні. На користь цього не лише активна позиція Лондона, а й також те, що Україна торік отримала аналогічні SA330 Puma від Португалії у кількості 8 одиниць. Тобто це про посилення авіапарку Сил оборони України однотипними гелікоптерами, а не збільшення "зоопарку".

Читайте також: Ми дуже здивуємось від факту, що Ізраїль постачав бронеавтомобілі у Ефіопію, але це справді було
Puma HC.Mk 2
Puma HC.Mk 2

І те, що таке припущення відповідає реальному положенню справ, вже потроху знаходить підтвердження. Зокрема французьке Avions legendaires, з опорою на власні,джерела повідомило, що Лондон готує таку передачу. При цьому з уточненням, що мова йде про 8-10 вертольотів.

Зазначимо, що це менше ніж є "на папері", але завжди треба пам'ятати, що не всі наявні борти можуть бути у льотному стані, або мати адекватний ресурс, який робить їх передачу доцільною. Також старіші вертольоти традиційно стають джерелом запасних частин. Таким чином, якщо всі 8 португальських Puma у льотному стані, то ще 8-10 таких гелікоптерів означатиме, що Сили оборони України загалом матимуть до 16-18 таких вертольотів.

Нагадаємо, що Puma HC.Mk 2 є транспортними вертольотами із загальною вантажопідйомністю до 2 тонн, або до 12 бійців зі спорядженням, або до шести поранених на ношах із супроводжуючими. На британських Puma після модернізації встановлені потужніші двигуни Makila 1A1 від Super Puma, по 1800 к.с. на кожному. Дальність польоту складає до 550 км, а швидкість до 310 км/год. Кабіни вертольотів цифровізовані, а частина авіоніки оновлена.

Puma HC.Mk 2

Ці машина дуже активно та успішно використовувалась британцями з 1972 року. 42 виготовлені у Великій Британії на умовах локалізації машини (Puma - французький вертоліт) брали участь у війні за Фолклендські острови, у війнах в Іраку та Афганістані, а також використовувались у миротворчих та гуманітарних місіях.

При цьому пілоти дуже схвально відгукувались на льотні та експлуатаційні можливості Puma, включно з можливістю посадки на дуже обмежених майданчиках, в умовах жаркої погоди та високогір'я. Останнє навряд при географічних умовах України важливо, але якісно характеризує можливості силової установки вертольота.

Нагадаємо, що про сам факт передачі британцями вертольотів Puma можливо буде дізнатися й по факту. Так само було із гелікоптерами Sea King, які британці також після списання передали без жодних анонсів Україні.

Читайте також: Тепер це реальність: F-16 коштують дорожче за F-35, як так взагалі вийшло