xcounter
#

"Південмаш" отримав замовлення на виготовлення першого ступеня для ще двох ракет "Антарес"

10048
ОКПС для ракети-носія Antares, виготовлені на ВО "Південмаш" завантажують на судно для відправки в США
ОКПС для ракети-носія Antares, виготовлені на ВО "Південмаш" завантажують на судно для відправки в США

Новий контракт на виробництво основної конструкції першого ступеня 21 та 22 американської ракети-носія було підписано напередодні

ДП "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова" підписав з американським замовником контракт на виготовлення чергових двох перших ступенів РН "Антарес" (Antares).

Як повідомила прес-служба ВО "Південмаш", замовник визначився з конфігурацією ракети-носія, що дозволило укласти контракт.

Читайте також: Через три роки українські ракети знову можуть почати літати в космос

"Багато в чому нашу перспективу визначало й те, як ми покажемо себе у 2021 році на виробах 17 та 18. Багато нюансів виникає не тільки під час виробництва, а й у ході здачі продукції замовнику. Ми вклалися в строки, і приймання пройшло без зауважень", – пояснив перший заступник генерального директора з економіки та фінансів держпідприємства Костянтин Завгородній.

ракета-носій Antares
15 старт ракети-носія Antares у серпні 2021 року / Фото: NASA

"Своєю чергою, і американці виконали обіцянку – підписали важливий для нас контракт. Це завантаження нашого основного виробництва (хоч і не в тому обсязі, який необхідний для його підйому) на найближчі два-три роки", - зазначив він.

ракета-носій Antares
"Південмаш" виготовив вже 18 ОКПС для ракети-носія Antares

Таким чином, наразі в Дніпрі є замовлення на виготовлення чотирьох ОКПС для ракети-носія "Антарес". Крім цього, очікується додаткове підтвердження від NASA, після якого можна буде домовлятися про виробництво ще кількох основних конструкцій першого ступеня.

ракета-носій Antares
Основна частина конструкції першого ступеня двоступеневої ракети-носія Antares виготовляється в Україні

Окрім співпраці з США, "Південмаш" також виконує замовлення на виробництво двигунів четвертого ступеня РД-843 для європейської ракети-носія "Вега" (Vega). За контрактом, розрахованим до 2023 року, держпідприємство має поставити 11 блоків маршового двигуна. Станом на початок цього року було поставлено сім двигунів, ще один планували відвантажити замовнику найближчим часом, а останні три блоки знаходилась в процесі виробництва.

Двигун РД-843 для четвертого ступеня європейської ракети-носія Vega
Двигун РД-843 для четвертого ступеня європейської ракети-носія Vega

Крім цього, європейський замовник скористався опціоном на додаткове замовлення за цим контрактом, що дало змогу досягти домовленості на постачання ще 10 блоків маршових двигунів для РН "Вега".

Варто додати, що у 2021 році було здійснено п’ять пусків ракет-носіїв "Антарес" (два пуски) та "Вега" (три пуски) з українськими складовими. Загалом з 2012 року європейська ракета стартувала 20 разів (18 разів успішно), а американська (з 2013 року) – 15 разів (14 успішно).

Читайте також: Супутник "Січ-2-30" уже інтегрований із ракетою Falcon 9 компанії SpaceX