За твердженням представників ДержКБ "Південне", Військово-повітряні сили зацікавлені мати "Блискавку" у своєму арсеналі.
Тож у Дніпрі розраховують на відкриття дослідно-конструкторської роботи за цим напрямком.
Читайте також: Як український винищувач Су-27 збирався збити російський літак-розвідник Іл-20. А потім передумав...
"Блискавка" — це надзвукова авіаційна керована ракета (НАКР) класу "повітря-поверхня". Ракета призначена для знищення широкого спектру наземних, морський а також радіоконтрасних цілей на оперативно-тактичний дальності. До 110 кілометрів.
Після пуску для управління ракетою на середній ділянці польоту використовується інерціальна навігаційна система у поєднанні з системою GPS.
На кінцевій ділянці польоту для виходу на ціль та її враження можуть використовуватися три типи головок самонаведення. По радіоконтрастним випромінюючим цілям планується використовувати пасивну голову самонаведення; по морським цілям - активно-пасивну.
По наземним цілям буде застосовуватися головка самонаведення з комплексацією оптичного та радіолокаційного каналу. Ймовірно, що ця комплексована ГСН - аналогічна за принципом роботи до тієї, що розроблена для ОТРК "Сапсан".
НАКР "Блискавка" може оснащуватися як фугасною проникаючою, так і уламково-фугасною бойовою частиною в залежності від типу цілей.
Як заявлено, ракета може застосовуватися з літаків типу Су-24 або з модернізованого Су-27. Разом з цим, ДержКБ "Південне" пропонує рішення, передбачає можливість використання цієї зброї із інших типів літаків.
Ще минулого року конструктор ДержКБ "Південне" Дмитро Калиниченко у інтерв’ю нашому виданню Defense Express наголосив що:
"Взагалі на літак-носій встановлюється окремий блок під назвою апаратура перевірки та пуску. Цей блок є універсальним. Його можна розміщувати на літаках різних типів та різних виробників. Адже ракета розглядається як універсальна. При цьому літаки Су-24 та Су-27 мають певний ресурс. А ця ракета робиться на значно більший період застосування".
На сьогодні на оснащені Військово-повітряних сил України відсутні ракети з такими можливостями. Радянська ракета типу Х-31 потребує заміни та оновлення.
Разом з тим, невідомі фінансові, а також часові рамки для створення цього зразка озброєнь. Скептики стверджують, що зазвичай КБ "Південне» намагається не обмежувати себе в цих параметрах, якщо йдеться про будь-які ДКР.
Тому вирішальна роль у визначенні майбутнього проєкту "Блискавка" буде належати безпосередньо Міністерству оборони України.
Читайте також: Поцілять здалеку і без промаху: в Україні створена лінійка нових "теплових" головок самонаведення для керованих ракет