xcounter
#

Окупанти кажуть про нове "ноу-хау" під назвою "Прометей" для роботизації танків та іншої броні

10830
Окупанти кажуть про нове "ноу-хау" під назвою "Прометей" для роботизації танків та іншої броні

Окупанти минулого року демонстрували свою роботизовану БМП-3, а тепер кажуть про розвиток цього проєкту – хоча в бойових умовах такі машини ще не тестувалися

Російські пропагандистські ЗМІ з посиланням на директора кластера озброєнь, боєприпасів та спецхімії Бекхана Оздоєва корпорації "Ростєх" стверджують, що їм вдалося розробити новий програмно-апаратний комплекс під назвою "Прометей", який може "перетворити будь-які БМП, БТР чи танк у дистанційно керовану роботизовану машину".

Т-80БВМ
Російські Т-80БВМ, фото ілюстративне

Наразі про комплекс відомо таке – його інтеграція не передбачає кардинальних змін у конструкції чи системи машини, зокрема бронетехніка зберігає штатні місця членів екіпажу, а керування "роботизованою" машиною відбувається за допомогою дистанційного пункту управління. І що у поєднанні з системами управління вогнем бронетехніку можна буде перетворити на "справжні "терминатори".

Читайте також: РФ згадала про свою революційну "чудо-БМП", що "перепише" правила використання бронетехніки на полі бою

Судячи з усього, дистанційне управління – це поки що єдина "опція", яку надає "Прометей". Водночас Оздоєв відзначає, що згодом оснащені "Прометеем" машини зможуть самостійно рухатися по заданих точках до визначеної цілі, а також визначати, який маршрут буде найкращий з урахуванням перепон.

Т-14 "Армата"
Танк Т-14 "Армата", фото ілюстративне

Коли РФ почне оснащувати свою бронетехніку такою системою, чи буде вона використовувати її найближчим часом на полі бою та які взагалі масштаби проєкту – наразі невідомо. Як і те, а чи є потенційна зацікавленість клієнтів у такій системі, передусім у міністерства оборони РФ.

Як відзначає Оздоєв, система "Прометей" є розвитком іншої розробки "Ростєха", а точніше ВНИИ "Сігнал" – роботизованої БМП-3, яка створюється у рамках проєкта "Удар".

БМП-3 "Ростєх"
Нібито "роботизована" російська БМП-3, фото від "Ростєха"

Нагадаємо, що росіяни демонстрували свою роботизовану БМП-3 минулого року на форумі "Армия". Фактично, така БМП-3 представляє собою встановлену на бронемашину систему дистанційного управління, завдяки якій за допомогою "ігрового джойстика" механік-водій може керувати як шасі, так і озброєнням БМП.

Причому тут так само наголошується на тому, що, мовляв, машину можна використовувати як і роботизовану платформу, так і в "класичному" варіанті з екіпажем.

Читайте також: Рашисти все ще говорять про "роботизацію" БМП-3, хоча втратили мінімум 240 таких машин