Кремль переніс на 2021 рік заплановані дати вводу в стрій ВМФ РФ трьох атомних субмарин – двох багатоцільових підводних човнів проекту 885М «Ясень – М» та підводного човна спеціального призначення «Белгород» проекту 09852.
Про це повідомило російське інформагенство ТАСС.
Читайте також: Британія спустила на воду п’яту атомну субмарину типу Astute: як посиляться Королівські ВМС
Причиною такого рішення називається «зрив програми випробувань» вказаних субмарин.
Зокрема, передача в склад ВМФ РФ першої із згаданих субмарин – крейсера К-561 «Казань» була запланована взагалі на 2019 рік, згодом цей строк перенесли на кінець 2020 року.
Човен "Белгород", запроектований як носій шести ядерних субмарин-безпілотників "Посейдон", мав стати до строю російського флоту саме наприкінці 2020 року. "Белгород" спустили на воду в квітні 2019 року, за 17 років після закладки човна на стапелі.
У Міністерстві оборони РФ вважають, що ядерна субмарина-безпілотник "Посейдон" допоможе військово-морським силам РФ боротися з авіаносними і корабельними ударними групами ймовірного противника, а також вражати об’єкти берегової, в т.ч. критичної інфраструктури противника на віддалених континентах.
Третя субмарина, що фігурувала у повідомленні – К-573 "Новосибирск". По цьому кораблю нема даних, якою була попередня запланована дата вводу в склад російського ВМФ.
Характеристики субмарин проекту 885М «Ясень-М»:
- Водотоннажність: надводна – 8600 тонн, підводна – 13800 тонн;
- Довжина корпусу – 130 метрів;
- Ширина корпусу – 13 метрів;
- Екіпаж – 64 особи;
- Озброєння: вісім торпедних апаратів 533 мм, запас – 30 торпед; 10 зчетверених пускових установок ракет «Циркон» або десять пускових установок на п’ять шахт кожна для ракет «Калибр».
Заявлені параметри субмарини «Белгород»:
- Водотоннажність: надводна – 14,7 тисяч тонн, підводна – 30 тисяч тонн;
- Довжина корпусу – 184 метри;
- Ширина корпусу – 18,2 метри;
- Екіпаж – 107 осіб;
- Озброєння: чотири торпедні апарати 533 мм, два торпедні апарати 650 мм, шість ядерних безпілотників «Посейдон», ракети «Калибр» (кількість невідома).
Читайте також: В РФ вже знайшли місце де будуватимуть "супер-авіаносець" на який немає грошей