xcounter
#

Німеччина готується осінню купити ракети JASSM-ER на 900 км, поки вагається по Taurus

2321
F-16 з ракетою AGM-158 JASSM, ілюстративне фото від U.S. Air Force
F-16 з ракетою AGM-158 JASSM, ілюстративне фото від U.S. Air Force

Скільки ракет і по якій вартості хочуть купити німці, та під які літаки

Кілька днів назад Міноборони Німеччини почало процедуру оформлення контракту на купівлю в США 75 крилатих ракет AGM-158B/B-2 JASSM-ER із дальністю польоту до 900 кілометрів включно під ударні літаки F-35B. Передбачається, що орієнтовна вартість контракту може скласти 605 мільйонів доларів, а усі необхідні формальності для безпосереднього укладення контракту та початку процесу закупівлі мають бути завершені осінню цього року.

Цікаво, що таку закупівлю далекобійних крилатих ракет в США Берлін планує на тлі того, що він досі вагається по темі передачі Україні далекобійних крилатих ракет Taurus власного виробництва. Про це пише французький портал Opex360.

Читайте також: Як РФ створює базу ЧФ в Очамчирі: чи дійсно вона майже готова, або у Грузії "трохи" переоцінили (відео)
F-35 у лівреї німецьких ВПС, ілюстративний рендер з відкритих джерел

В даній історії можна відзначити зокрема певну специфічну повільність німецької бюрократії в тому, що стосується власних оборонних закупівель. Тому що коли наприклад влітку 2022 року американське DSCA погоджувало дозвіл на продаж Німеччині 35 ударних літаків F-35B, то там же в пакеті йшов дозвіл на придбання 105 ракет "повітря-повітря" типу AIM-120C-8 AMRAAM, 770 керованих авіабомб типів GBU-53, GBU-54 та BLU-109, і заодно – на ті самі 75 крилатих ракет JASSM-ER. Загалом це все коштувало 8,3 мільярди євро.

Але далі цікаво, що якщо усі необхідні формальності для закупівлі визначеної кількості ракет «повітря-повітря» та керованих авіабомб для F-35 були вирішені оперативно, то справа із закупівлею далекобійних ракет AGM-158B для люфтваффе чомусь розтягнулась на 1,5 роки, і по суті стартувала тільки в березні 2024 року.

Тут також варто відмітити, що окрім погоджених вище 105 ракет "повітря-повітря" AIM-120C-8, Німеччина окремо замовила в США поставку ще 969 таких ракет на 2,6 мільярди євро.

При цьому доволі показовим є те, що Німеччина хоче озброїтись американськими далекобійними КР на тлі того, що ніяк не може ухвалити рішення по Taurus для України. І заодно – "привести в тонус" власний ракетний арсенал. Оскільки за наявними наразі даними, придатними до використання є лише 150 із 600 загалом виготовлених крилатих ракет Taurus.

Раніше Defense Express розповідав про те, що суперкомп’ютер для Taurus справді треба, і навіть є стаття як це влаштовано. Також ми писали про те, що Німеччина ще не отримала F-35, а затрати на інфраструктуру вже виросли вдвічі.

Ударний літак Tornado з крилатими ракетами Taurus, фото ілюстративне, джерело - MBDA Deutchland
Читайте також: Іспанія поставила Україні зброю на 190 млн євро, а тепер готує ще 20 Leopard 2A4 – ЗМІ