xcounter
#

Німеччина або Нідерланди можуть купити для ЗСУ ще майже сотню Leopard 1A5, але є один нюанс

4565
Leopard 1A5, ілюстративне фото від KMW
Leopard 1A5, ілюстративне фото від KMW

Нюанс полягає в тому, що ці танки стоять в Італії та належать швейцарській компанії, тому треба дозвіл від Берну

Швейцарська федеральна оборонна компанія RUAG має на своїй базі зберігання в Італії 96 танків Leopard 1A5, придбаних 13 років назад для перепродажу чи використання як "донорів запчастин". Тепер RUAG хоче продати ці танки назад німецькому концерну Rheinmetall, аби потім ці машини можна було передати Україні.

Але, як наголошує швейцарський телерадіоканал SRF, на цю угоду свій дозвіл має дати Державний секретаріат з економічних питань (SECO) Швейцарії, але на даний момент офіційний Берн все ще тримається нейтралітету в питаннях поставок техніки та озброєння для ЗСУ.

Читайте також: ЗСУ отримють через США Gepard з Йорданії: оголошено граничні строки поставки та вартість
Leopard 1A5 на зберіганні в Італії, зображення з відкритих джерел

Водночас, голландське видання NOS.nl розповідає, що уряд Нідерландів також націлився викупити ці танки Leopard 1A5 в швейцарської RUAG. При цьому мова про значну кількість "в кілька десятків машин", але і тут все залежить від того, чи дасть офіційний Берн дозвіл на продаж.

Чи узгоджували між собою Нідерланди та Німеччина свої плани по викупу танків Leopard 1A5 в швейцарської RUAG. Але тут окреме цікаве питання, а звідки взагалі машини цього типу опинились в розпорядженні швейцарських структур, бо Leopard 1 на озброєнні армії Швейцарії не стояли.

Італійський Leopard 1A5, архівне зображення з відкритих джерел

Тут мова про танки Leopard 1A2, які виготовлялись за ліцензією в Італії, і на які під час модернізації були встановлені башти від Leopard 1A5. На початку 2010-х років італійська армія ці машини зняла з озброєння, тоді їх і перекупила RUAG зі Швейцарії, що власне й пояснює цей "територіальний" парадокс, що швейцарська компанія зберігає свою техніку на італійській території.

Навіть якщо на цих машинах є свої недоліки, їх можна буде виправити під час модернізації. Але тут для початку Швейцарія має нарешті наважитись і дати дозвіл на перепродаж цієї майже сотні Leopard 1A5 з фактичною поставкою для ЗСУ.

Танкісти ЗСУ опановують Leopard 1A5, травень 2023 року, фото - Anders Lomholt
Читайте також: Рейтинг відриву башти: у яких російських танків башту відриває частіше