У Нідерландах кількарічне обговорення планів знову мати у збройних силах власні танки нарешті почало переходити до практичної площини. Згідно з повідомленням міноборони країни будуть закуплено 46 танків Leopard 2A8, які посилять військо з 2027 року та будуть постачатися до 2030 року.
Таке посилення, на яке планується виділити до 2,5 млрд євро, дозволить збройним силам Нідерландів мати повний танковий батальйон. Але мінімального складу, бо його штатна чисельність 52 машини, водночас 46 машин, як додатково роз'яснює голландське оборонне відомство, це якраз нижня межа боєздатності з можливістю навчання та резерву.
Читайте також: Іноді доводиться стукати по приладам, коли мова про підняти B-52 в повітря, але це не всі деталі
Щодо реальної вартості угоди, яку вочевидь ще необхідно буде підписати, то 46 танків Leopard 2A8 можуть обійтись Нідерландам у 1,34 млрд євро, якщо брати за орієнтир закупівлю 18 таких машин для Бундесверу по 29,2 млн євро за один танк. Водночас до загальних витрат на цю програму слід додати створення всієї необхідної інфраструктури, набір персоналу та його навчання, закупівлю боєприпасів тощо.

Водночас загалом ситуація з танками у Нідерландах виглядає більш ніж хрестоматійною ілюстрацією до результату політики роззброєння європейського сегмента НАТО. Бо наприкінці Холодної війни Нідерланди мали у строю 441 Leopard 2A4.
Але одразу із розпадом СРСР країна пішла на скорочення їхньої кількості до 200 одиниць у середині 90-х років. Більше того, Амстердам почав активно розпродавати свої танки до Австрії, Канади, Норвегії, Португалії та Фінляндії.
Станом на 2011 рік у строю вже було лише 73 модернізованих Leopard 2A6NL, від яких також було вирішено відмовитись. І все для того, щоб у 2015 році почати брати їх в оренду у Німеччині у межах спільного формування у вигляді 414-го танкового батальйону збройних сил Німеччини, 43-ій механізованої бригади Нідерландів, що входить до 1-ї танкової дивізії Бундесвера.
Читайте також: Як "заварюється війна" між Кореями та чому ключовою є угода КНДР з РФ