Українськими держпідприємствами за власні кошти була розроблена сучасна прицільна система, що може бути встановлена практично на будь-якому виді бронетехніки (БТР, БМП, танки тощо).
Про нову розробку українських зброярів в ексклюзивному інтерв'ю Defense Express розповів заступник директора-головний конструктор ДП "Ізюмський приладобудівний завод" Валерій Коваленко.
Читайте також: ДККБ "Луч": Прийняття на озброєння комплексу "Вільха-М" заплановано на I квартал 2021 року
"На сьогодні ми закінчили розробку нової системи, яку надалі передбачається модернізувати під цю машину (мова йде про модернізований "Штурм-СМ", - прим. ДЕ). Вона простіше буде, дешевше значно і її можна буде використовувати на БМП та БТР", - повідомив Валерій Коваленко.
За його словами, новий "бюджетний" модуль для бронетехніки буде мати не форму шару (як більш потужний модуль ОПСН-І), я більш зручну для бронетехніки форму паралелепіпеда. Ця оптико-прицільна станція наведення створена на базі модуля ОПСН, тобто в одному модулі буде зібрано телевізійний та тепловізійний канали, лазерний далекомір, лазерний канал керування протитанковою ракетою та система стабілізації.
"Це буде єдиний модуль, який має всі функції модуля-"кульки" (ОПСН-І), тільки там буде не чотирьохконтурна, а двоконтурна стабілізація, яка для цих цілей достатня й забезпечить ті необхідні характеристики, які необхідні, але при цьому він буде значно дешевше", - відзначив головний конструктор держпідприємства.
Також, ймовірно, новий модуль для бронетехніки буде мати й дещо більш прості за можливостями та ціною інші елементи. Як то тепловізійна чи телевізійна камери, котрі наразі (в модулі ОПСН-І), мають дальність виявлення цілі у 7 км. Однак для звичайних БТР, чи навіть танків, таки характеристики просто надмірні, оскільки їх штатне озброєння діє на дальності у 2-3 км (або 5 км у разі використання керованих ракет).
Також варто додати, що масове серійне виробництво таких систем може суттєво знизити ціну на них, а можливо навіть призвести до збільшення локалізації та опанування нових технологій (як то виробництво тепловізійних чи телевізійних камер, які мають закордонне походження). При цьому українська техніка, за своїми бойовими спроможностями, зможе зрівнятися з сучасними західними зразками.
При цьому, необхідність подібного комплексу конче потрібна, як власне для модернізованої та нової техніки Збройних сил (а це тисячі одиниць бронетехніки), так і має великий експортний потенціал (як у складі готової техніки, так і для модернізації вже готових зразків, чи у склади бойових модулів).
Читайте також: Погляд з майбутнього: новітні прицільні станції для української зброї від "Ізюмського приладобудівного заводу" (відео)