Боєць 45-ї окремої артилерійської бригади Збройних Сил України Тарас Ратушний розповів, як бригада використовує новітні антидронові гвинтівки у боях з російською окупаційною армією.
Частина про антридронову зброю – з 10:59
Читайте також: Антидронові рушниці вже на передовій й допомагають знешкоджувати ворожі БПЛА (відео)
На озброєнні бригади – литовські антидронові рушниці EDM4S Sky Wiper, які у незначних кількостях постачалися ЗСУ ще у 2021 році. Крім того, у червні 2022 року литовці придбали для ЗСУ ще 110 одиниць такої зброї, яку прозвали "Вбивця орків".
![антидронова рушниця](/media/contentimages/0286309cd9e3d7e7.png)
"Це наш, фактично, портативний РЕБ, який ми зачищаємо небо над собою від ворожих БПЛА. Працює на кілька кілометрів, змонтована на базі реальної зброї, є оптичний приціл, якщо ми знаємо, де знаходиться безпілотник, можемо по ньому працювати", – розповідає Тарас.
![](/media/contentimages/9ac6309ce0944219.png)
Він зауважує, що російські військові дуже не люблять цю зброю, оскільки вона "змушує" їх шукати все нові й нові безпілотники для оснащення підрозділів.
Антидронова рушниця EDM4S Sky Wiper розроблена литовською компанією NT-Servise і призначена для боротьби з ворожими БПЛА шляхом придушення сигналів керування.
![антидронова рушниця](/media/contentimages/6506309d0333e41d.jpg)
Зброя досить проста у використанні і ще до початку повномасштабної війни була протестована українськими військовими під час бойових дій в зоні ООС.
Читайте також: ЗСУ отримають БПЛА Black Hornet: фантастичний кишеньковий дрон на 32 грами з тепловізором