Заяви президента Сербії Олександра Вучича про те, що Белград зацікавлений у закупівлі БпЛА у Туреччині викликали широкий резонанс у Косово.
Міністр оборони Косово Антон Куні в бесіді з місцевими журналістами висловив незгоду з думкою про те, що позиція Анкари ближче до Сербії, ніж до Косово.
Читайте також: Сербія хоче купити турецькі безпілотники Bayraktar TB2: вони того варті
Глава оборонного відомства Косово також прокоментував повідомлення про те, що Туреччина пріоритетно оснащує Сербію високотехнологічною військовою продукцією.
Куні зазначив, що минулого місяця він особисто зустрічався у Туреччині з міністром оборони Хулуси Акар, а також побував на підприємстві, де виробляють ударні БпЛА Bayraktar TB2.
"У Туреччині є низка оборонних підприємств, які підтримуються урядом. Йдеться про приватні компанії, які мають право надавати послуги будь-яким країнам, включаючи Сербію", - сказав Куні.
За його словами, у Косово також зацікавлені у закупівлі турецьких БпЛА. Міністр оборони зазначив, що Косово також могло б володіти цією зброєю, якщо мало б достатньо розвинену економіку.
"Компанії, які продають зброю Сербії, висловили готовність зробити цю зброю доступною і для нас. Справа не в тому, що вони з преференцією дивляться на наших ворогів або на дружні країни. Насамперед йдеться про фінансові можливості", - додав Куні.
У 2004 році албанці, які проживають в Косово, силою змусили сербів покинути територію. Через чотири роки регіон оголосив про свою незалежність від Сербії.
Визнання самопроголошена республіка домоглася від Міжнародного суду ООН у 2010 році. При цьому Косово не визнають близько 60 країн, в тому числі Росія, Китай, Греція, Іспанія та Ізраїль.
Постачання зброї до цієї республіки - кожного разу унікальна історія. Наприклад, влітку 2020 року, коли Німеччина уклала контракти на постачання зброї до Косово, у Сербії одразу заявили, що такий крок - це озброєння албанських терористів. І це є неприпустимим.
Тоді косовоалбанска влада у Приштині, як писали ЗМІ, заплатила Німеччини € 170 млн за поставки зброї, включно з покупкою партії автоматів Heckler&Koch Gewehr 36 і танків Leopard 2.
У разі закупівлі турецьких безпілотників Bayraktar TB2 і Сербією, і Косово складеться достатньо парадоксальна ситуація: армії політичних противників будуть мати у своїх арсеналах однакові зразки озброєнь.
До цього часу турецька компания Baykar Technologies експортувала свої БпЛА до Катару, України та Азербайджану.
Азербайджан нині активно і єфективно використовує турецькі БпЛА для знищення військових цілей на території Нагірного Карабаху, де поновилися бойові дії. На цю тему наш матеріал: Нагірний Карабах: підтверджено ураження 10 ЗРК "Оса" за допомогою Bayraktar TB2 (фото)
Читайте також: Призупинення експорту канадської оптики до Туреччини не вплине на комплектність нових БпАК Bayraktar TB2 для України: важливі подробиці