xcounter
#

Нагірний Карабах: підтверджено ураження 10 ЗРК "Оса" за допомогою Bayraktar TB2 (фото)

11406
Нагірний Карабах: підтверджено ураження 10 ЗРК "Оса" за допомогою Bayraktar TB2 (фото)

Лише за одні добу, за участю турецького ударно-розвідувального БпАК було практично знищено першу лінію ППО невизнаної республіки

В мережі з'явилися фото та відео докази ураження практично усіх ЗРК "Оса", які мала так звана "Армія оборони Нагірно-Карабахської Республіки".

Всі вони були знищені за особистої участі безпілотників Bayraktar TB2 за першу добу від початку чергового масштабного військового загострення між Вірменією та Азербайджаном.

Читайте також: Між Вірменією та Азербайджаном почалися масштабні бойові дії: є численні втрати серед людей та військової техніки (відео)

Нагадаємо, 27 вересня ц.р. прес-служба міноборони Азербайджану повідомила про знищення 15 зенітно-ракетних комплексів "Oса" противника. Принаймні 10 одиниць таких ЗРК було дійсно уражено, що зафіксовано на відео системами безпілотника.

ЗРК
ЗРК "Оса-АК" ВС Вірменії у грудні 2019 року / Фото: Оfficial site of the Рrime minister of RA

На думку експертів, більшість ударів по системах ППО Нагорного Карабаху були нанесені іншими високоточними системами (наприклад дронами-камікадзе типу IAI Harpy чи Orbiter 1K/"Зарба", який збирають в Азербайджані за ліцензією Ізраїлю), а Bayraktar здійснював виявлення та наведення на цілі, що підтверджується даними телеметрії.

БПЛА
На озброєнні ВС Азербайджану стоїть досить багато "дронів-камікадзе". Зокрема IAI Harpy (зверху), Orbiter 1K/"Зарба" (знизу ліворуч) та Elbit Systems SkyStriker (знизу праворуч)

Варто додати, що безпілотники, які розроблені турецькою компанією Baykar Makina, за перші дві доби взяли участь ще в кількох епізодах. Зокрема, за допомогою Bayraktar TB2 були знищені кілька вірменських танків Т-72, позиція далекобійної артилерії й склад боєприпасів та озброєння.

Таким чином, можна в чергове констатувати практичне доведення високої ефективності турецького комплексу, який, до речі, також стоїть на озброєнні Збройних сил України, в умовах сучасних війн та його спроможність вести успішне полювання за ворожою технікою навіть в умовах протидії ППО та засобів РЕБ.

Roketsan
Кориговані боєприпаси MAM-L та MAM-С виробництва Roketsan - основне озброєння Bayraktar TB2
Читайте також: САУ "Богдана" очікує на завершення державних випробувань (фото)
ЗРК "Оса"
Більшість ЗРК були готові до бою та стояли з працюючими РЛС. Номер 1
ЗРК "Оса"
Знищений 27 вересня 2020 року ЗРК "Оса" "Армія оборони Нагірно-Карабахської Республіки". Номер 2
ЗРК "Оса"
Знищений 27 вересня 2020 року ЗРК "Оса" "Армія оборони Нагірно-Карабахської Республіки". Номер 3
ЗРК "Оса"
Один з ЗРК "Оса" не встигнули підготувати до бою . Номер 4
ЗРК "Оса"
Знищений 27 вересня 2020 року ЗРК "Оса" "Армія оборони Нагірно-Карабахської Республіки". Номер 5
ЗРК "Оса"
На деяких кадрах з відео, через велику відстань до цілей та схожі позиції здається, що це одна й таж сама ЗРК. Проте, при уважному розгляді, помітно що це різні машини. Номери 6,7 та 8
ЗРК "Оса"
Знищений 27 вересня 2020 року ЗРК "Оса" "Армія оборони Нагірно-Карабахської Республіки". Номер 9
ЗРК "Оса"
Знищений 27 вересня 2020 року ЗРК "Оса" "Армія оборони Нагірно-Карабахської Республіки". Номер 10