Голова Командування глобальних ударів повітряних сил США (AFGCS) нещодавно заявив, що їм зрештою треба буде переглянути попередньо визначену мету по кількості флоту своїх бомбардувальників - таку тезу раніше цього тижня висловив генерал ПС США Томас Бюсс’єр, заявивши, що сьогодні "сигнал попиту на бомбардувальники сильніше, ніж коли небудь за всю мою кар’єру".
Загалом сьогодні служба має в своєму активі 141 бомбардувальник, йдеться про B-1, B-2 та B-52, водночас після того, як B-1 та B-2 остаточно підуть на пенсію, їм на заміну потраплять на озброєння новітні бомбардувальники шостого покоління B-21 Raider, яких планують закупити не менш як сотню - з 76 одиницями B-52, які проходять процес модернізації, загальний парк бомбардувальників зрештою зменшиться до 176, йдеться у виданні Breaking Defense.
Читайте також: Головні плани Трампа щодо оборони США, НАТО та України без передвиборчого популізму
Разом з тим, у планах, після того, як кількість типів бомбардувальників скоротиться з трьох до двох, повітряні сили мали б нарощувати їхню кількість до 220. Водночас вже сьогодні Бюсс’єр каже, що і такої кількості може бути недостатньо з огляду на підвищений попит з урахуванням таких регіонів, як Європа та Близький Схід. Тож він впевнений, що розмір флоту треба переглянути.
Власне, у США вже неодноразово у публічну площину виходив той факт, що лише сотні новітніх B-21 Raider може не вистачити з огляду на безпекову ситуацію у світі загалом, водночас з нюансів щодо розширення флоту залишається такий фактор, як висока вартість цих бомбардувальників, а також плани ПС США загалом переосмислити своє майбутнє.
Разом з тим, Бюсс’єр поки не надає якоїсь конкретики щодо того, яким же зрештою має бути флот бомбардувальників за кількістю, яка б могла бути задовільною для майбутніх потреб служби.
"У нас має бути необхідна кількість для забезпечення як стратегічного, так і звичайного стримування, а якщо наше стримування не працює, у нас має бути необхідна кількість для завдання рішучого удару", - говорить він, зауважуючи, що кількість цих літаків зрештою буде визначатися з огляду на такі фактори, як загроза, стратегія нацоборони, бюджетом, попитом на розгортання і, на чому він наголошує особливо - рішення політиків.
Зрештою, він визнає, що закупівля більшої кількості B-21 Raider - це також передусім питання національного бюджету, і тут також можуть бути свої нюанси з огляду на те, що долю оборонних проєктів вже з наступного року вирішуватиме адміністрація Трампа.
Читайте також: Долю винищувача шостого покоління NGAD вирішить Трамп, або Маск і тоді його точно поховають