xcounter
#

НАТО розмістить AWACS у Литві впритул до РФ, щоб бачити все від Архангельська до Брянська

1317
E-3 Sentry​ НАТО (всі фото: NATO Allied Air Command)
E-3 Sentry​ НАТО (всі фото: NATO Allied Air Command)

Альянс хоче довше та глибше дивитись у те, що відбувається у РФ, тому розміщує одразу два літаки AWACS у країні Балтії

НАТО направляє літаки AWACS E-3 Sentry до Литви де вони будуть розміщуватись у міжнародному аеропорту Шяуляй та виконувати "зі спостереження за військовою діяльністю Росії поблизу кордонів Альянсу".

За офіційною інформацією до цієї місії буде залучено два літаки, й перший E-3 Sentry має прибути вже сьогодні, 28 вересня. І для НАТО, а ці літаки належать Альянсу як організації, початок базування цих машин у країні Балтії майже впритул до РФ вкрай незвично.

Читайте також: Як давно на Shahed-136 можуть стояти двигуни з Китаю, і як це пропустили

Бо традиційно E-3 Sentry для патрулювання, зокрема й поряд з кордоном України, здійснюють вильоти з Німеччини та протягом 12 годин виявляють повітряні цілі.

А ситуація коли такий літак розміщується настільки близько до РФ може означати лише одне - потреба бачити значно глибше у бік РФ та економити час на політ. Відносно дальності "погляду" то РЛС E-3 Sentry AN/APY-1 офіційно має дальність огляду від 375 км.

Але цей офіційний параметр зазначений повітряними силами США саме мінімальний й відноситься до низьковисотних малорозмірних цілей. Відносно ж великорозмірних висотних цілей типу бомбардувальник, то мова йде про позначки у понад 500 км.

E-3 Sentry

Таким чином цієї дальності абсолютно вистачає для того, що б з повітряного простору країн Балтії та Фінляндії продивлятись повітряний простір на глибину до Архангельська, Твері та Брянська.

Читайте також: Яка зброя з Франції може бути цікава ЗСУ, звісно окрім САУ Caesar та Storm Shadow/SCALP