До цього часу для вивчення Марса застосувались роботизовані платформи, які пересувались за допомогою чотирьох-або шестиколісного шасі. Це виглядає оптимальним рішенням, бо не вимагає складної системи управління і дозволяє зберігати стійкість - наприклад, у порівнянння з іншими типами роботів.
Однак така звична конструкція не дозволяє заглиблюватись у печери, долати скелі і схили. Тож на конференції AGU Fall Meeting інженери в рамках концепції Mars Dogs запропонували вивчати марсіанські печери і скелі за допомогою чотириногих собакоподобних роботів.
Читайте також: Космічна криза Кремля: як Ілон Маск підписує вирок "Роскосмосу"
"Марсіанськими собаками" стануть модифіковані конструкції роботів від компанії Boston Dynamics. Майбутні бездушні марсіанці отримали назву Au-Spot.
Передбачається, що використання собакоподобних роботів дозволить вивчати важкодоступні райони Марса. Au-Spot будуть більш маневрені, аніж звичні марсоходи.
Вони також зможуть аналізувати перешкоди на своєму шляху за допомогою спеціальних датчиків і ПО, обирати оптимальні шляхи і складати віртуальні мапи печер і підземних тунелів.
Якщо раптом при пересуванні на складній місцевості чотириногий робот впаде, він без проблем зможе піднятися і продовжити свій шлях. Власне, такі можливості роботів від компанії Boston Dynamics вже відомі - бо їх навіть американська армія вже готова брати для охорони аеродромів та військових баз.
Інженери пропонують використовувати для вивчення цікавих, але важкодоступних районів Марсу "зграю" з трьох роботів. На одному з них буде встановлено радіоізотопне джерело енергії, що зробить систему незалежною від Сонця.
Тож робот зможе перебувати під поверхнею планети тривалий час. Дві з трьох робособак будуть пов'язані тросом-кабелем, ще одна - з маніпулятором - буде автономною.
Зараз роботів концепції Mars Dogs вже тестують на Землі і навчають проходити різні перешкоди - долати тунелі, підніматися сходами і пандусами, пересуватися складними ландшафтами, що нагадують поверхню і печери Марса. Очікується, що використання Au-Spot цілком може зробити революцію в дослідженні Червоної планети.
Читайте також: Вперше за три роки: у Мінстратегпромі взялися за космічну галузь