xcounter
#

На Заході оцінили, скільки ракет для ППО могла отримати Україна після лютого 2022 року

2498
Бойова робота протиповітряної оборони України, фото наводить АрміяInform, дата публікації - 3 липня 2022 року
Бойова робота протиповітряної оборони України, фото наводить АрміяInform, дата публікації - 3 липня 2022 року

Навіть якщо це будуть дуже приблизні цифри, від них все рівно вже можна буде відштовхуватись

Зенітні ракети до різних систем протиповітряної оборони постійно лишаються в переліку життєво важливих поставок для Україні на тлі регулярних ударів РФ по критичній інфраструктурі. Нещодавно Білий Дім оголосив рішення про пріоритет України в отриманні зенітних ракет до Patriot та AIM-120, і ми навіть окремо аналізувати, скільки це може бути в одиницях.

На цьому тлі особливо важливою може виглядати цифра по номенклатурі та кількості зенітних ракет, які наша країна могла отримати до поточного моменту, після початку повномасштабного вторгнення РФ. Свою оцінку по цьому питанню наводить американська аналітична установа Jamestown Foundation в своїй публікації, котру ми нижче й проаналізуємо.

Читайте також: Морський дрон Sea Baby це ще й безпілотний мінний загороджувач: на його рахунку "Самум" та "Павел Державин"
ЗРК "Бук", модернізований за проектом FrankenSAM, травень 2024 року, фото - Повітряні Сили ЗСУ

Автори цієї установи окремо наголошують, що вони наводять цифри з посиланням на дані SIPRI, котрі можуть бути фрагментованими та неточними, зокрема через утаємниченість життєво важливих поставок для Україні.

Однак навіть з такими поправками ці показники, які вдалось "витягнути", можуть слугувати "відправною точкою" для подальших підрахунків на основі відкритих джерел.

Якщо ж говорити про конкретні показники по номенклатурі та кількості ракет, то заявляється наступне:

  • 1800 ракет до ПЗРК Starstreak, 1000 ракет до ПЗРК Piorun та 800 ракет до ПЗРК FIM-92 Stinger;
  • 365 ракет PAC-2 до ЗРК Patriot, 100 ракет Aster 30 до SAMP/T та 125 ракет до MIM-23 Hawk;
  • По 100 одиниць ракет до ПЗРК "Игла" та ЗРК Crotale, 25 ракет до RBS-70;
  • 175 ракет до комплексів Mistral та 100 ракет до комплексу Aspide;
  • 150 ракет 3М9 до ЗРК "Куб" та 45 ракет 5В55 до С-300.
AIM-132 ASRAAM на SupaCat, зображення з відкритих джерел

Можемо звернути для початку звернути увагу на те, що в цьому переліку відсутні важливі деякі типи зенітних ракет, факт поставки яких для України напряму підтверджується з відкритих джерел.

Тут ми говоримо зокрема про ракети AIM-120 та AIM-9X до комплексів NASAMS, ракети типу AIM-7 до модернізованих комплексів "Бук" за проектом FrankenSAM, ну і ракети AIM-132 ASRAAM для імпровізованого ЗРК від Великої Британії. Не кажучи вже про те, що згаданим вище типам ракет, зокрема до радянських ЗРК, фактичний обсяг поставок може дещо вищим.

Однак самі автори Jamestown Foundation наголошують на тому, що в них мета була показати загальну тенденцію – країни Заходу мають нарощувати поставки засобів протиповітряної оборони та боєкомплекту до них з тим, щоб не допустити виснаження української ППО.

ЗРК Patriot в розпорядженні ЗСУ, квітень 2023 року
Читайте також: "Зоряні війни" продовжуються: уражено центр дальнього космічного зв'язку під окупованою Євпаторією