Очільник оборонного відомства Андрій Таран повідомив про виконання державного оборонного замовлення 2020 року (станом на 26 грудня ц.р.) на рівні 99,5%.
За його словами, вдалося забезпечити постачання Збройним силам ОВТ на рівні тогорічних показників, а за низкою напрямів навіть перевищити обсяги 2019 року. Зокрема, мова йде про забезпечення підрозділів окремими видами боєприпасів, бронетехніки та сучасних цифрових засобів зв’язку.
Читайте також: ДАХК "Артем" отримала велике замовлення на ракети "Нептун" та РС-80, підприємство переходить на звичайний режим роботи
"Підписано державних контрактів на суму 21 млрд 897 млн 870 тис. грн із загальних виділених 22 млрд 4 млн 740 тис. грн. Збільшено обсяги закупівлі нового та модернізованого озброєння, військової техніки та виробів спеціального призначення, поставленого до військ", - відзначив Міністр оборони України.
Так, у цьому році підрозділам ЗСУ було поставлено 10,5 тис. одиниць техніки, 3,2 млн штук боєприпасів. Також міністр повідомив про авансування у розмірі 6,5 млрд на виготовлення та постачання зразків озброєння та військової техніки у наступному році.
"Основний ресурс наступного року варто планувати на закупівлю нового озброєння, а не на ремонт застарілих зразків. Варто змінити хибну практику, коли Державне оборонне замовлення та формування закупівель використовується лише як спосіб забезпечення поточних потреб Збройних сил України. Маємо створити умови та використовувати ДОЗ як інструмент стратегічного розвитку ЗС України", - наголосив Андрій Таран.
Торкнувся очільник Міноборони й питання нового закону "Про оборонні закупівлі" (нагадаємо, з 1 січня старі закони, що стосуються закупівель на потреби армії, втрачають силу).
"Відповідним підрозділам Міністерства оборони також поставлено завдання у найстисліші терміни забезпечити імплементацію положень закону України "Про оборонні закупівлі".
У 2021 році маємо перейти до нових процедур закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення. Для цього розробляємо нову методику закупівлі за вартістю зразка, яка враховуватиме його життєвий цикл", - повідомив Міністр оборони.
Однак тут варто зауважити, що новий закон (який мав почати діяти та забезпечувати держзакупівлі для ЗСУ з 1 січня 2021 року) не готовий. Тобто підприємства ОПК найближчим часом не зможуть нормально працювати та укладати нові контракти на постачання техніки ЗСУ.
"Вже зараз зрозуміло, що з 1 січня 2021 року повністю постанови (закону "Про оборонні закупівлі") погоджені, прийняті та написані не будуть.
Проте протягом січня, максимум лютого, усі необхідні постанови для імплементації закону мають бути ухвалені Кабінетом Міністрів України", - повідомив голова підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Комітету Верховної Ради України Ігор Копитін 24 грудня ц.р.
А отже постає, наприклад, питання, чи були укладені та профінансовані контракти з виробництва наземної версії протикорабельного комплексу РК-360МЦ "Нептун". Ще в середині цього місяця це питання вирішене не було і про розв’язання цієї проблеми офіційні джерела не повідомляли, як, до речі, не згадав про це й очільник оборонного відомства.
А ось про ще один надважливий контракт на закупівлю Ан-178 Міністр оборони згадав.
"Проведена необхідна підготовча робота для підписання контракту на замовлення для потреб ЗСУ трьох літаків Ан-178, який буде підписано найближчим часом", - повідомив Андрій Таран.
Читайте також: КБТЗ хоче замовити шість танкових прицілів для стрільби керованими ракетами