Корейське озброєння вкрай активно поширюється світом і починає охоплювати новий для себе континент - Південну Америку. А першим плацдармом стає Перу. Днями саме ця країна підписало угоди щодо постачання основних бойових танків K2 та бойових машин піхоти K808 та навіть підводних човнів на умовах локалізації.
І вже у тіні цих подій пройшло підписання меморандуму між Korea Aerospace Industries (KAI) та департаментом технічного обслуговування повітряних сил Перу (SEMAN) щодо виробництва у цій південноамериканській країні деталей для винищувача KF-21. І хоча це ще не про закупівлю, але вона прямо говорить - Перу вочевидь стане оператором KF-21.
Читайте також: Один із штурмових полків ЗСУ "засвітив" цікаве озброєння від Іспанії для утилізації окупантів
А кооперація у виробництві - дуже важлива умова при таких закупівлях. Бо мова йде про локалізацію на своїх виробничих потужностях. При цьому Перу вже має успішний приклад із тренувальними літаками KT-1P, які були закуплені у 2012 році на правах збирання 16 із 20 машин.
І зрештою саме KF-21 зможе якісно оновити повітряні сили країни, які зараз мають дуже сумнівну боєздатність. Бо у строю перуанських повітряних сил до 9 МиГ-29 у льотному стані й ще 10 вже навряд колись піднімуться у небо. Ці машини були у середині 90-х придбані у Білорусі із радянських запасів, тому мова де про те, що цим машинам зараз близько 40 років, а обслуговувати їх нема де. Також у строю з 80-х років до 12 Mirage 2000.
Але головна проблема полягає в тому, що поки KF-21 виробляється поки лише для повітряних сил Кореї. І перші серійні машини першої партії з 20 машин почнуть надходити лише з 2026 року. І навіть якщо зараз Перу замовить літаки, вони не з'являться в неї дуже швидко.
Водночас стає цілком реалістичним варіант із закупівлею Перу навчально-бойових FA-50. А якраз ці літаки зможуть закрити поточні потреби та дозволити підгодовувати наземну інфраструктуру та пілотів вже до отримання KF-21.
Читайте також: Яка ракета ховається під назвою "Кедр" й цілком може бути "Орешником" та "Рубеж" одночасно