В Україні продовжується роботи зі створення надзвукової авіаційної керованої ракети класу "повітря-поверхня" власного виробництва.
Так, нещодавно директор ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" імені академіка О. Г. Івченка", генеральний конструктор Ігор Кравченко повідомив про початок випробувань двигуна для НАКР.
Читайте також: КБ "Південне" у деталях показало надзвукову ракету "Блискавка" (фото)
"Над напрямком надзвукової ракети ми дуже плідно працюємо з КБ "Південне". У цьому сенсі маємо гарний доробок і вже випробували прототип двигуна на ракету у себе на стендах. З нашого боку, я впевнений, що затримки не буде", - зауважив Ігор Кравченко.
Також відомо, що для "Блискавки" вже існують прототипи головок самонаведення (принаймні частина з озвучених варіантів). Певні напрацювання по цім системам були здійснені в рамках розробки ОТРК "Сапсан" й можуть бути адаптовані й під меншу ракету.
А ось яким є загальний прогрес по цьому проекту у власне його розробника – КБ "Південне", наразі невідомо. Хоч дніпровські фахівці вже захистили авансовий проект "Блискавки" перед комісією Міноборони, про відкриття дослідно-конструкторської роботи за цим напрямком й досі не чутно.
При цьому, на тому ж "Івченко-Прогрес" вважають, що Україна здатна самотужки розробити й виробляти подібні ракети.
"Створення проекту "Блискавка", як першого пілотного проєкту, це відпрацювання певних технологічних рішень. Проєкт гідний, і я вважаю, що нашій державі він під силу. І щодо фінансової складової, ціни на таку продукцію цілком помірні, тому ми матимемо своє, а не купуватимемо", - відзначив очільник ДП "Івченко-Прогрес" Ігор Кравченко.
Нагадаємо, вперше проект НАКР "Блискавка" був представлений КБ "Південне" на Міжнародній виставці "Зброя та Безпека-2019".
Ця зброя призначена для знищення різноманітних наземних, морських та радіоконтрастних цілей на дальності до 110 кілометрів.
За задумом, ракета буде мати кілька варіантів, з різними типами ГСН (пасивну, активно-пасивну та з комплексацією оптичного й радіолокаційного каналу) та бойових частин (фугасною проникаючою або уламково-фугасною).
В якості носія може бути використаний як фронтовий бомбардувальник Су-24М, так і багатоцільовий винищувач Су-27. Але загалом не виключається адаптація озброєння й під інші моделі бойових літаків.
Варто додати, що Збройним силам подібне озброєння вкрай необхідне. Адже Повітряні сили наразі взагалі не мають на озброєнні керованих ракет "повітря-поверхня" з подібними можливостями.
Читайте також: Швидкі та далекобійні: які ракети посилять палубні винищувачі США