xcounter
#

КНДР не змогла запустити свій перший розвідувальний супутник через аварію ракетоносія: Японія погрожувала її збити

2309
Ракетносій Инха-2, версія балістичної Тепходон-2, яка базується на ракеті 9К72 "Эльбрус" - "Скад"
Ракетносій Инха-2, версія балістичної Тепходон-2, яка базується на ракеті 9К72 "Эльбрус" - "Скад"

У Пхеньяні доволі швидко повідомили, що причиною аварії стали проблеми із другим ступенем ракети Chollima-1

Запуск першого розвідувального супутника КНДР Malligyong-1 завершився невдачею. Відповідно до офіційного повідомлення Центрального інформаційного агентства країни ракетоносій Chollima-1 зазнав аварії через нештатну роботу другого ступеня, двигун якого не зміг вийти на розраховану потужність.

Запуск супутника був здійснений з космодрому Сохе, одного з двох у розпорядженні країни, о 6:27 за місцевим часом 31 травня. Частини ракети впали у Жовте море, були знайдені та опубліковані генштабом Південної Кореї.

Читайте також: Air Defender 2023: що насправді відпрацьовує НАТО й чому РФ дійсно має бути лячно

Chollima-1
Частина ракети Chollima-1 у Жовтому морі (фото: Joint Chiefs of Staff of the Republic of Korea)

Офіційно повідомлено, що причиною стало "нестабільне" пальне та мала надійність системи керування двигуном, що доволі дивно, як для країни, аналоговнєтні технології якої конкурують лише з рівнем Ірану та РФ. Водночас зазначено, що наступна спроба запуску буде зроблена у найкоротші терміни.

Траєкторія польоту ракети для виведення розвідувального супутника на полярну орбіту з кутом нахилу до площини екватора близько 90 градусів мала проходити поряд з територією Японії - префектури Окінава.

Chollima-1
Частина ракети Chollima-1 у Жовтому морі (фото: Joint Chiefs of Staff of the Republic of Korea)

Тому одразу після офіційного анонсу запуску у Японії офіційно попередили, що готові до збиття будь-якої ракети, яка буде запущена з КНДР та становитиме загрозу для безпеки країни. Для цього у море були виведені Aegis-есмінці класів Kongō та Atago з протиракетами Standard Missile 3, а на Окінаві розгорнуті системи Patriot PAC 3. Але інформації про застосування будь-яких з цих засобів нічого невідомо.

Відносно самого ракетоносія Chollima-1, то знайти достовірну інформацію щодо його можливостей та навіть зовнішнього вигляду - не вдалось.

Читайте також: У Краснодарському краї РФ дрон уразив ще один НПЗ, його мала прикривати зенітна бригада з "Бук-М3"
ТЕГИ Космос