Запуск першого розвідувального супутника КНДР Malligyong-1 завершився невдачею. Відповідно до офіційного повідомлення Центрального інформаційного агентства країни ракетоносій Chollima-1 зазнав аварії через нештатну роботу другого ступеня, двигун якого не зміг вийти на розраховану потужність.
Запуск супутника був здійснений з космодрому Сохе, одного з двох у розпорядженні країни, о 6:27 за місцевим часом 31 травня. Частини ракети впали у Жовте море, були знайдені та опубліковані генштабом Південної Кореї.
Читайте також: Air Defender 2023: що насправді відпрацьовує НАТО й чому РФ дійсно має бути лячно
Офіційно повідомлено, що причиною стало "нестабільне" пальне та мала надійність системи керування двигуном, що доволі дивно, як для країни, аналоговнєтні технології якої конкурують лише з рівнем Ірану та РФ. Водночас зазначено, що наступна спроба запуску буде зроблена у найкоротші терміни.
Траєкторія польоту ракети для виведення розвідувального супутника на полярну орбіту з кутом нахилу до площини екватора близько 90 градусів мала проходити поряд з територією Японії - префектури Окінава.
Тому одразу після офіційного анонсу запуску у Японії офіційно попередили, що готові до збиття будь-якої ракети, яка буде запущена з КНДР та становитиме загрозу для безпеки країни. Для цього у море були виведені Aegis-есмінці класів Kongō та Atago з протиракетами Standard Missile 3, а на Окінаві розгорнуті системи Patriot PAC 3. Але інформації про застосування будь-яких з цих засобів нічого невідомо.
Відносно самого ракетоносія Chollima-1, то знайти достовірну інформацію щодо його можливостей та навіть зовнішнього вигляду - не вдалось.
Читайте також: У Краснодарському краї РФ дрон уразив ще один НПЗ, його мала прикривати зенітна бригада з "Бук-М3"