xcounter
#

Японія заявила про готовність збити супутник-шпигун КНДР й розгорнула Patriot та кораблі з SM-3

4002
Пуск Standard Missile 3 (всі фото US DoD)
Пуск Standard Missile 3 (всі фото US DoD)

КНДР анонсувала запуск розвідувального супутника, водночас у Японії заявили про готовність знищити ракетоносій, бо немає впевненості у тому, що це буде не балістична ракета

У Токіо вирішили не цяцькатись з Пхеньяном та офіційно повідомили, що готові до збиття будь-якої ракети, яка буде запущена з КНДР та становитиме загрозу для безпеки Японії. Для цього у море виведені кораблі Aegis-есмінці класів Kongō та Atago, які мають на озброєнні систему протиракетної оборони Standard Missile 3, а на Окінаві розгорнуті системи Patriot PAC 3.

Про це заявив генеральний секретар японського уряду Хірокадзу Мацуно, якого цитує Japan Times у відповідь на наказ Кім Чен Ина вивести на орбіту свій перший супутник-шпигун найближчим часом.

Читайте також: Індія остаточно відмовилась від російського "Спрута" та замовляє розробку власного легкого танка з дуже жорсткими вимогами
Aegis-есмінець Atago (DDG 177)
Aegis-есмінець Atago (DDG 177)

Рішення перехопити ракету, яка цілком може бути балістичною, а не космічною, а також може становити загрозу, було прийнято, як підкреслили у Токіо, у тісному діалозі з США та Південною Кореєю. Водночас питання чи буде Японія збивати ракету у будь-якому випадку, або лише якщо виникне безпосередня загроза безпеці залишається відкритим.

Водночас рішення розмістити кораблі зі Standard Missile 3 прямо вказує на можливість перехоплення супутника у космічному просторі. Зокрема ці ракети призначені для перехоплення заатмосферних об'єктів, в першу чергу бойових частин міжконтинентальних бойових ракет.

Тому перехоплення супутників для них є простішою задачею, яку відпрацювали на практиці у США збивши у 2008 році аварійний супутник USA-193 на висоті 247 км.

Водночас щодо можливостей Patriot, то верхня межа перехоплення цілей ракетами PAC 3 складає, за наявною інформацією, до 40 км. Але вони можуть знадобитися вже для можливого перехоплення уламків або ступенів північнокорейської ракети.

Patriot PAC 3
Пускова Patriot PAC 3

Розміщення ж Patriot на префектурі Окінава, які є найпівденнішими островами Японії, пов'язано з тим, що розвідувальні супутники запускаються по полярних орбітах з кутом нахилу до площини екватора близько 90 градусів. Це необхідно для того, щоб вони пройшли над всіма широтами Землі.

Читайте також: Рашисти хочуть воювати іграшковими танчиками проти Leopard 2 та Abrams: коли отримав партію КВ-1 з Китаю