xcounter
#

Китайські амфібії прослужать Таїланду понад півсторіччя: як відбулась модернізація БТР Type-85

3236
Китайські амфібії прослужать Таїланду понад півсторіччя: як відбулась модернізація БТР Type-85

Таїланд провів модернізацію півсотні своіх гусеничних бронетранспортерів китайського виробництва, паралельно із замовлення на поставку 75 бронемашин сімейства ZBL-08

Королівська армія Таїланду провела програму модернізації своїх гусеничних амфібійних бронетранспортерів Type-85 китайського виробництва.

Мета програми – граничний строк служби цих машин, що складає 35 років, подовжити ще на 20 років, пише портал Army Recignition.

Читайте також: Туреччина розробляє нові зразки бронетехніки та розширює географію поставок: армії Африки цікавить Hizir
Виконавцем робіт по модернізації цих БТР для таїландської армії були саме місцеві підприємства

Головне оновлення – заміна силової установки та трансмісії. Така модернізація була проведена по 51 бронетранспортеру Type-85. Всього армія Таїланду має 400 таких бронемашин, прийнятих на озброєння ще в 1987 році.

Екіпаж бронемашини Type-85 складає дві особи, десант – до 13 осіб. Основне озброєння – кулемет калібру 12,7 мм, і також – чотири гранатомети калібру 76 мм для відстрілу димових гранат.

До модернізації швидкість ходу Type-85 на суходолі складала 65 км/год, на воді – до 6 км/год, загальний запас ходу – до 500 кілометрів. Якими є ці показники після модернізації – наразі невідомо.

В свою чергу, Type-85 - це "експортна" версія китайського БТР Type-63, який був розроблений ще у 1960-х роках

Як раніше розповідав Defence Express,

Таїланд підписав два контракти

з китайською державною корпорацією Norinco на поставку 75 колісних бойових броньованих машин сімейства ZBL-08 (експортне позначення VN1), частина з яких вже поставлена до тайської армії.

БТР ZBL-08 оснащений 30-мм гарматою, копією 2А72, і кулеметом. Також можливе застосування ракет китайського ПТРК HJ-73C. Для управління вогнем використовуються сучасні оптичні та оптико-електронні засоби.

китайський БМП/БТР VN1

Китай нині активно витискає українську бронетехінку з ринку Таїланду, який тривалий час вважався майже стратегічним партнером України у Південно-Східній Азії у сфері військово-технічного співробітництва. Зокрема, саме Таїланд став стартовим покупцем на новий український танк "Оплот", а також закупив значну кількість бронетранспортерів БТР-3.

Так, починаючи з 2007 року, у цю країну за декількома контрактами було поставлено близько 200 бронемашин на базі БТР-3 (лінійні - БТР-3Е1, командирські - БТР-3К, санітарні - БТР-3С, мінометні - БТР-3М1/2, ремонтно-евакуаційні - БТР-ЗБР та протитанкові БТР-3РК – прим. ДЕ) виробництва ДП "Київський бронетанковий завод". БТР-3Е1 стоять на озброєнні як Королівської армії, так і корпусу морської піхоти.

Також Таїланд закупив 49 сучасних бойових танків БМ "Оплот-Т" та ремонтні машини на їх базі (БРЕМ "Атлет"), що були виготовлені на ДП "Завод імені В. Малишева". Проте останнім часом замість "Оплотів" для оснащення нових танкових батальйонів Таїланд закупає китайські VT-4. А серед бронетранспортерів перевага надана саме VN1.

Причин витискання української броні з країни Південно-Східній Азії декілька: більш гнучкі умови постачання бронетехніки з Китаю, прогнозованість поставок, значні зміни у впливі посередників на осіб, що ухвалюють рішення у Таїланді.

Китайський танк VT-4
Читайте також: Греція продовжує озброюватись: країна отримає від США 1200 бронемашин М1117 ASV Guardian