xcounter
#

Катастрофа Ил-76 у РФ під Іваново: другий випадок з втратою літака через пожежу двигуна за 1,5 року

3891
Палаючий двигун Ил-76 незадовго до падіння
Палаючий двигун Ил-76 незадовго до падіння

За весь час експлуатації з 70-х років через пожежу двигуна Ил-76 падав лише три рази, з них два у РФ за останній час і лише один у СРСР

У РФ недорахувались чергового військово-транспортного літака Ил-76, який сьогодні, 12 березня, близько 13:00 за місцевим часом впав під Іваново.

Так зване міноборони РФ вже встигло повідомити, що літак здійснював плановий політ, на його борту перебувало 15 осіб. Причина падіння літака - загоряння двигуна, який згодом відвалився від літака.

Читайте також: У Польщі не можуть почати будувати укріплення через фермерів: бо приватні поля впритул до кордону

Ил-76 впав не дотягнувши до аеродрому у районі місцевого кладовища на півночі міста між селищами Подталіці та Богородское.

Иваново аеродром

З боку Defense Express зазначимо, що ця втрата Ил-76 доволі схожа з останньою відомою катастрофою Ил-76 у Рязані, 24 червня 2022 року, де також під час злету у літака загорівся двигун.

І як ще тоді ми писали - це була доволі показова катастрофа й прогнозували їх повторення у майбутньому. Бо насправді втрата одного з чотирьох двигунів для Ил-76 не є безумовно катастрофічним наслідком. Цей літак може навіть здійснити зліт на трьох двигунах.

Водночас причиною за якою Ил-76 міг впасти через пожежу, якщо виключити помилкові дії екіпажу, може бути нештатне спрацювання системи пожежогасіння у повітрі. Й попри те, що полум'я було приборкане, конструкція не витримала температурних навантажень, а двигун відпав у польоті. А це вже цілком могло призвести до порушень у системі керування літаком. Як й сценарій, за яким двигун через дефекти розлетівся й перебив гідравлічні системи.

Зазначимо, що через пожежу двигуна за весь час експлуатації Ил-76 з 1975 року, окрім цих двох випадків, було втрачено лише один Ил-76 під Баку у 1989 році. Причиною катастрофи у якій загинуло 57 осіб (окрім екіпажу - 48 десантників) став конструкційний дефект двигуна Д-30КП з руйнуванням міжвального підшипника.

Читайте також: Скільки УМПК виробляє РФ: з'явилась оцінка потужностей російського виробництва