xcounter
#

Які нюанси з ракетами до ЗРК С-300, які Україні у важких дебатах погодилася передати Болгарія

16314
Болгарський С-300 під час навчань у 2015 році, фото — Alexander Mladenov, Key.Aero
Болгарський С-300 під час навчань у 2015 році, фото — Alexander Mladenov, Key.Aero

Передачу ракет до ЗРК С-300 погоджували за "нетрадиційною процедурою" і Україна отримає незначну кількість цих боєприпасів

Болгарія зрештою погодила передачу Україні ракет до зенітних ракетних комплексів C-300 — причому, судячи з усього, це рішення далося Болгарії дуже важко — спершу було тригодинне відкрите засідання, потім обговорення перейшло за зачинені двері, де зокрема брали слово голова Генерального штабу Збройних сил Болгарії адмірал Еміл Ефтімов та заступник командувача повітряних сил бригадний генерал Петьо Мірчева.

Читайте також: Болгарія передасть Україні 100 БТР, в яких може бути як мінімум один недолік
ЗРК С-300
ЗРК С-300, фото — Bulgarian Air Force

Зрештою було прийнято рішення передати України ракети до зенітного ракетного комплексу, а також 5,45-мм боєприпаси, які надійдуть із надлишкових запасів міністерства внутрішніх справ країни, розповідають у виданні Sofia Globe.

Причому у виданні акцентують на тому, що про це рішення не було оголошено за звичною офіційною процедурою, а про результати голосування за передачу Україні ракет до ЗРК С-300 журналісти дізналися від депутата партії ДПС Деляна Пеевскі.

Головні ж нюанси у передачі цих ракет розкрив голова парламентського комітету з оборони Христо Гаджев. По-перше, йдеться про дуже застарілі ракети, які вже вийшли з ладу і які не змогли відремонтувати у Болгарії — але водночас запевняється, що це зможуть зробити фахівці в Україні.

Пуск ЗРК С-300
Фото ілюстративне

По-друге, йдеться про мінімальну кількість ракет до С-300, яку Болгарія планує поставити України — хоча це число не розкривається, але раніше Ефтімов заявляв, що йдеться про усього 3-5% від усіх ракет, що є в країні.

Звісно, що Україні потрібна будь-яка допомога, з якою наші С-300 змогли б знищити якомога більше цілей у повітрі, і все зводиться до того, чи вдасться полагодити ці ракети.

Нагадаємо, що історія про передачу нам болгарських зенітних ракетних комплексів С-300 і ракет до них тягнеться ще з минулого року, коли Україна подала запит на передачу цього озброєння.

Водночас вже цього року, у липні, стало відомо, що США хотіли викупити у Болгарії С-300 для України за 200 мільйонів, але Болгарія знову відмовилася, посилаючись на те, що не буде постачати зброю в Україну навіть у рамках "кругових обмінів".

Читайте також: Болгарія закуповує 183 колісних бронемашини Stryker за 1,5 млрд доларів