xcounter
#

Болгарія передасть Україні 100 БТР, в яких може бути як мінімум один недолік

25850
Болгарський БТР-60, ілюстративне фото з відкритих джерел
Болгарський БТР-60, ілюстративне фото з відкритих джерел

Але ми зараз у тій ситуації, коли для зміцнення оборони знадобиться будь-яка бронетехніка

Влада Болгарії заявила, що прийняла рішення передати Україні з власних арсеналів одразу 100 бронетранспортерів радянського зразка. Таким чином, це буде перша публічно відома передача важкої техніки для ЗСУ від Болгарії. І рішення про цю передачу було прийнято за 2 тижні потому після візиту президента України Володимира Зеленського до Софії.

Якщо конкретніше, то тут мова про 100 бронемашин радянського зразка, які були придбані для внутрішніх військ Болгарії понад 40 років, на практиці майже не застосовувались, майже весь цей час простояли в арсеналах МВС, а утримання такої техніки поглинає дуже багато ресурсів, пише портал Euractiv.

Читайте також: ЗСУ можуть отримати кілька десятків тисяч снарядів з неочікуваного джерела, США мають "схему"
Болгарський БТР-60, ілюстративне фото з відкритих джерел

За деякими даними, тут мова про передачу від Болгарії для України саме 100 одиниць БТР-60. І якщо це справді так, то у цих бронемашин може бути як мінімум один недолік – на таких БТР стоять два бензинові двигуни ГАЗ-40П, кожен з яких має потужність лише 90 к.с. Не кажучи уже про те, що після настільки довготривалого зберігання ці болгарські БТР-60 може бути проблемно повернути у стрій.а

Але з іншої сторони, нема чітких даних, коли саме Болгарія планує поставити в Україну ці 100 бронетранспортерів. Тому, наприклад, не варто виключати, що перед поставкою для ЗСУ ці БТР можуть пройти модернізацію на потужностях болгарського ВПК із модернізацією до стандарту БТР-60ПБ-МД1, що передбачає установку дизельних двигунів та покращених приладів огляду.

Болгарський БТР-60, ілюстративне фото з відкритих джерел

Якщо зважити на те, що сухопутні війська Болгарії, за даними The Military Balance 2022, мали в своєму розпорядженні лише 120 бронетранспортерів (APC), до яких автори довідника віднесли 100 одиниць МТ-ЛБ та 20 одиниць БТР-60, то одразу 100 машин для ЗСУ за болгарськими мірками – це насправді вагома партія допомоги.

Не кажучи уже про те, що воююча Україна знаходиться в такому положенні, коли нам для зміцнення нашої оборони знадобиться будь-яка бронетехніка від країн-партнерів.

Болгарський БТР-60, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Окупанти кажуть про нове "ноу-хау" під назвою "Прометей" для роботизації танків та іншої броні