xcounter
#

ЗСУ можуть отримати кілька десятків тисяч снарядів з неочікуваного джерела, США мають "схему"

23268
Артилеристи ЗСУ ведуть вогонь, літо 2023 року, фото - Генштаб ЗСУ
Артилеристи ЗСУ ведуть вогонь, літо 2023 року, фото - Генштаб ЗСУ

Щоб обійти усі політичні моменти, для контракту залучать одну з американських приватних компаній

У січні 2023 року Армія США уклала контракт вартістю 522 мільйони доларів на закупівлю боєприпасів, виконавцями за цим контрактом стала корпорація Northrop Grumman та невелика приватна компанія Global Military Products.

Умови контракту передбачали, що у березні 2023 року мала початись закупівля 155-мм артилерійських снарядів саме для ЗСУ, фінансування було розраховане взагалі до 2027 року, але станом на зараз 402 мільйони доларів із цих 522 мільйони доларів уже витрачено, оскільки Global Military Products встигла до цього моменту придбати для України велику кількість снарядів у Болгарії. Про це пише портал Defence One.

Читайте також: ЗСУ знищили дуже рідкісний БТР, який мав допомагати рашистам стримувати наступ
Артилеристи ЗСУ ведуть вогонь, літо 2023 року, фото - Генштаб ЗСУ

Відзначається, що сам факт таких виконаних поставок різко контрастує з офіційною позицією Болгарії, яка протягом кількох місяців публічно виступала проти того, щоб приєднуватись до ініціативи ЄС по виробництву снарядів для України.

В свою чергу, залучення саме приватних компаній в процес закупівлі боєприпасів для ЗСУ допомогло обійти усі можливі політичні нюанси і в чомусь могло виявитись навіть вигідним для керівництва Болгарії, яке вважало за потрібне дотримуватись саме такої риторики.

Окрему плутанину може викликати факт, що в контрактних документах зазначається про поставку саме 155-мм із Болгарії. І тут одночасно може бути два варіанти – або на потужностях болгарського ОПК за підтримки США за останні кілька місяців справді вдалось розгорнути виробництво саме 155-мм снарядів, або ж має місце банальна помилка, і там були саме 152-мм снаряди "радянського" калібру.

Артилеристи ЗСУ ведуть вогонь, літо 2023 року, фото - Генштаб ЗСУ

Автори Defence One наводять розрахунки, що кожен місяць артилеристи ЗСУ витрачають мінімум 240 тисяч артилерійських снарядів. І за їх калькуляціями виходило, що закуплених в Болгарії снарядів на 402 мільйони доларів мало би вистачити взагалі на 3-4 місяців боїв, бо на ці гроші начебто можна було би купити аж до 800 тисяч пострілів. Але при цьому автори цього порталу взяли явно занижену вартість снаряда в 500 доларів, цінник явно треба множити в кілька разів.

Але навіть виходячи з цього, кілька десятків тисяч снарядів від неочікуваного джерела поставок для ЗСУ – це теж гарна новина.

Артилеристи ЗСУ ведуть вогонь, літо 2023 року, фото - Генштаб ЗСУ
Читайте також: Супутник показав гарні цілі для С-200, якби у нас були такі ракети для ударів по рашистам (фото)