Сполучені Штати мають розгорнути сучасну багаторівневу систему протиповітряної оборони на своїй надважливій стратегічній військово-морській базі Гуам - таку думку висловили низка військових лідерів та аналітиків, зокрема нещодавно голова 94-го армійського командування ППО та ПРО бригадний генерал Патрік Костелло наголосив, що в Тихоокеанському регіоні є низка різних загроз від Китаю.
Зокрема йдеться про китайську балістичну ракету середньої дальності DF-26, яка отримала неофіційну назву "Вбивця Гуама" і може зокрема нести й ядерну боєголовку та вміє маневрувати. Крім того, КНР може використовувати й комбіновані атаки із залученням також крилатих ракет, дронів та інших засобів ураження з метою перенавантаження американських систем ППО та ПРО, як йдеться у матеріалі видання Air and Space Forces Magazine.
Читайте також: Росія за 1500 км від України показала ракети Р-33 із "ядерним" спорядженням під МиГ-31БМ
Для захисту бази оборонне відомство США має проєкт на 1,7 млрд доларів на удосконалення інтегрованої системи ППО та ПРО для забезпечення "360-градусного захисту від балістичних ракет, крилатих ракет та гіперзвукових ракет", і фактично йдеться про наземні системи Aegis у пару до вже наявних Patriot та THAAD.
Відомо, що у грудні цього року мають відбутися випробування системи на Гуамі, і згодом щорічно будуть проводити до двох бойових тестувань, а загалом проєкт з інтеграції Aegis, Patriot та THAAD має сягнути свого логічного завершення у 2027 році, коли буде введено в експлуатацію ці системи.
Але також є потреба в захисті та від "простіших" загроз - наприклад, безпілотників і тих же ракет, для цього є ініціатива IFPC (Indirect Fire Protection Capability System), йдеться про ракети на кшталт AIM-120D, але водночас сьогодні є труднощі з інтеграцією AMRAAM на Гуамі.
Крім безпосередньо озброєння для боротьби із загрозами, також йдеться про потребу швидко приймати рішення з урахуванням стратегічної важливості бази - зараз ведеться робота зі створення децентралізованих систем командування та управління з урахуванням усіх особливостей локації.
У США наголошують, що у випадку війни КНР, ймовірно, вдатися до спроби ізолювати Гуам від інформаційної мережі бойового простору - причому йдеться про широкий спектр загроз від банального "перерізати оптоволоконний кабель" до кібератак.
Костелло підсумовує, що вище озвучені аспекти стосуються не лише стратегічної важливої бази на Гуамі, але й загалом усього Індо-Тихоокеанського регіону, де також важливим напрямком є й співпраця із союзниками та партнерами.
Щодо системи Aegis, то тут також варто згадати, що раніше цього року повідомлялося про те, що комплекс протиракетної оборони Aegis Ashore готовий до виконання завдань у межах НАТО і його було розгорнуто під польським містом Редзіково.
Раніше Defense Express розповідав про те, як співпраця з РФ могла допомогти китайським H-6K під ракети на 2000 км долетіти аж до Аляски.
Читайте також: "Посейдон" буде бити китайські кораблі ракетою LRASM: коли завершать випробування