xcounter
#

Як сталося що ЗСУ перетворили CV90 на ерзац-САУ та наскільки ефективний такий нестандартний підхід

32163
БМП CV90 на озброєнні 21-ї ОМБр
БМП CV90 на озброєнні 21-ї ОМБр

Хоча БМП CV90 завдяки своїм гарним характеристикам здатна виконувати широкий спектр завдань на полі бою, роль ерзац-САУ це дійсно щось незвичне

Українські військові використовують шведські бойові машини піхоти CV90 для доставлення десанту, евакуації поранених та, за потреби, у ролі самохідної артилерійської установки. Останнє може звучати дивно, але це чергова відповідь на зміни на полі бою.

Так, російсько-українська війна вже давно перейшла до позиційної війни. Це серйозно вплинуло на використання багатьох видів озброєння, починаючи з артилерійських засобів та закінчуючи бронетехнікою.

Читайте також: Для чого РФ хотіла ставити ракети "Клевок" на берегову САУ А-222 "Берег", та що в підсумку вийшло
БМП CV90 на озброєнні 21-ї ОМБр
БМП CV90 на озброєнні 21-ї ОМБр

На додачу до цього на полі бою почали домінувати безпілотні платформи, які серйозно скоротили час до виявлення цілей. При цьому кількість засобів для ураження суттєво виросла.

На фоні цього навіть колісні САУ, які раніше могли уникнути ураження завдяки своїй мобільності, тепер змушені працювати з попередньо облаштованих закритих вогневих позицій. Це допомагає захистити як і від вогню у відповідь, так і від безпілотників.

САУ 2С22 "Богдана" в укритті на спеціально підготовленій позиції
САУ 2С22 "Богдана" в укритті на спеціально підготовленій позиції, скріншот з відео "Армія TV"

Щодо танків, то вони теж активно почали залучатися до непрямої вогневої підтримки ще з часів АТО/ООС. Зі згаданим вище розвитком під час повномасштабної війни, роль ерзац-САУ довелося виконувати все частіше.

Тут нарешті дістаємося бойових машин піхоти, чиї автоматичні гармати хоч і призначені для прямої підтримки піхоти, насправді здатні вести непрямий вогонь теж. Це дозволяє обстрілювати ворожі позиції без потреби зайвий раз ризикувати.

Т-72Б ЗСУ на закритій вогневій позиції
Т-72Б ЗСУ на закритій вогневій позиції. Фото: АрміяInform

При цьому CV90 оснащена 40-мм автоматичною гарматою, яка здатна подавити підрозділи противника та навіть нашкодити їхнім укриттям. Це забезпечується як і потужністю озброєння, так і його гарною скорострільністю.

Звісно, навіть попри всі покращення непряма вогнева підтримка не є стандартним режимом для бойової машини піхоти. Такий підхід не забезпечує точного ураження та має невелику дальність.

БМП CV90 на озброєнні 21-ї ОМБр
БМП CV90 на озброєнні 21-ї ОМБр

Відповідно роль ерзац-САУ для БМП це скоріше вимушена міра, яку нав'язали умови на полі бою. Схожа ситуація з антидроновими сітками, які активно використовують на бронетехніці та навіть колісних САУ.

Щодо самої CV90, то українські військові хвалять її хороший захист, високу швидкість та потужне озброєння. Тому вона є гарним рішенням і в прямому застосуванні.

Читайте також: Американці задали собі питання, чому б їм не купити CV90, і отримали відповідь про "гроші та політику"