Війна між Азербайджаном та Вірменією продемонструвала ефективність безпілотників та баражуючих боєприпасів на полі бою, що, своєю чергою, підштовхує оборонні компанії до створення нових систем. Або ж поєднання цих систем у нову боєздатну одиницю.
Наприклад, раніше ми розповідали про те, як ізраїльська компанія UVision Air і Milrem Robotics поєднали наземні та повітряні дрони, а саме баражуючі боєприпаси та роботизовану платформу.
Читайте також: Полювання на Bayraktar TB2: Путін наказав прискорити роботи по БПЛА "Охотник"
Так, у рамках цього рішення багатоканальні пускові пристрої для систем баражуючих боєприпасів Hero-120 та Hero-400EC були встановлені на роботизовану платформу Type-X. Відповідну пускову установку отримала й інша розробка естонської компанії – робот THeMIS.
Нещодавно компанія Milrem Robotics опублікувала відео з концепцією застосування такої системи, яка, за задумом розробників, має працювати за умов протидії ворожим системам РЕБ та відсутності можливості обміну даними з пунктами управління.
"Багатозарядна пускова установка для баражуючих боєприпасів, встановлена на THeMIS, дозволяє незалежно відстежувати місцезнаходження та точно знищувати броньовані цілі та укріплені позиції противника з великих відстаней у важких умовах", – йдеться у повідомленні компанії.
Схожу концепцію раніше продемонстрували в Китаї – але на базі не безпілотної платформи, а броньованого автомобіля Dongfeng Warrior, на якому розташували пускову установку для запуску цілого рою дронів камікадзе.
На відео також можна побачити, як саме безпілотники взаємодіють у повітрі в рої під керуванням оператора.
Разом з тим, українська компанія "Атлон Авіа" готується до заводських випробувань свого дрона-камікадзе ST-35 "Грім". Вони заплановані на весну 2021 року.
Якщо ці випробування будуть успішними, то в наступному році можуть відбутися і державні випробування баражуючого боєприпасу.
Читайте також: Збройні Сили України скоро отримають п’ять модернізованих Bayraktar TB2