xcounter
#

Як дуже незвично дістати одразу півмільйона боєприпасів від країни, яка навідріз відмовляється постачати напряму

9046
155-мм боєприпаси. Джерело: ROK Army
155-мм боєприпаси. Джерело: ROK Army

Дві країни вирішили укласти доволі нестандарту угоду про постачання 155-мм артилерійських боєприпасів

Минулого року, у листопаді, повідомлялося, що США уклали з Південною Кореєю конфіденційну угоду, у рамках якої закупили одразу сто тисяч 155-мм артилерійських боєприпасів, щоб мати можливість поставити Збройним Силам України більшу кількість боєприпасів.

Водночас тепер стало відомо про нову "боєприпасну" угоду між цими країнами. Як повідомляє південнокорейське видання DongA Ilbo, ще в березні місяці США підписали угоду з урядом Південної Кореї та "оборонкою" країни на передачу США корейських 155-мм боєприпасів.

Читайте також: Нова поставка 155-мм боєприпасів від двох країн з Європи: скільки тисяч передадуть

Причому йдеться про доволі серйозну кількість боєприпасів – 500 тисяч. Для порівняння, у березні повідомлялося, що країни ЄС загалом поставили Україні 350 тисяч боєприпасів з початку повномасштабного вторгнення, а в оновленому Fact Sheet on U.S. Security Assistance to Ukraine за 4 квітня 2023 року йдеться про 1,5 млн 155-мм артилерійських боєприпасів від США. Тому півмільйона боєприпасів – це дуже солідна кількість.

Україні потрібно більше 155-мм боєприпасів, ніж постачається сьогодні. Фото: 155-мм артилерійська установка FH70, джерело – Генеральний штаб ЗСУ
Україні потрібно більше 155-мм боєприпасів, ніж постачається сьогодні. Фото: 155-мм артилерійська установка FH70, джерело – Генеральний штаб ЗСУ

Припускається, що ці 500 тисяч боєприпасів допоможуть поповнити США свої запаси боєприпасів і, таким чином, наростити постачання Україні вкрай необхідних у війні проти РФ снарядів калібру 155-мм.

Ну і, звичайно, найцікавіше – якщо в попередньому випадку сто тисяч снарядів йшлося про закупівлю боєприпасів, то у цьому варіанті було доволі неочікувано укладено договір про оренду артилерійських боєприпасів – тобто очікується, що через неназваний період США мають повернути ці боєприпаси Південній Кореї.

З огляду на те, що США нещодавно оголосили про свій амбітний план вдвічі збільшити виробництво 155-мм боєприпасів до кінця цього року і в шість разів – протягом наступних п’яти років, то можна припустити, що угода з Південною Кореєю дозволяє США "перестрахуватися" на випадок якоїсь надзвичайної ситуації.

Як відзначається у виданні, укладену угоду між США та Південною Кореєю можна інтерпретувати як опосередковане надання військової підтримки Україні від Південної Кореї, хоча про пряму передачу боєприпасів аж ніяк не йдеться – право власності на передані США боєприпаси належить корейцям, і оскільки ці боєприпаси мають бути передані назад пізніше – тому "немає жодних побоювань, що США поставлять снаряди Україні без згоди корейського уряду".

Читайте також: Мільйон 155-мм снарядів протягом 12 місяців: скільки ще не вистачає до мінімуму, який визначили у Міноборони