xcounter
#

Ізраїль показав нову авіаційну зброю, що знищить танки і ППО рашистів: чим "крута" ця розробка

62651
Ізраїль показав нову авіаційну зброю, що знищить танки і ППО рашистів: чим "крута" ця розробка

Нова ракета "повітря-поверхня" базується на сімействі ракет Rafael Spike

Ізраїльська компанія Rafael Advanced Defense Systems представила нову ракету класу "повітря-поверхня", яку компанія позиціонує як легкий боєприпас для літаків з нерухомим крилом, що виконує задачі безпосередньої авіаційної підтримки сил спеціальних операцій.

Читайте також: Краще, ніж в будь-кого: у Rafael розповіли, яким буде новий рекорд дальності ракети Spike NLOS
Aerospike ракета
Художня візуалізація ракети Aerospike

Ракета отримала назву Aerospike – вона базується на сімействі ракет Rafael Spike, які використовуються у 39 країнах і випускаються в різних варіантах – від високоточної зброї з дальністю дії 30 км до протитанкового ракетного комплексу з дальністю дії у 2 км.

Нова ракета Aerospike створена на основі на Spike LR II, важить 14 кг і має головку самонаведення та боєголовку, що аналогічна тим, які використовуються у ракетах сімейства Spike.

Aerospike
Aerospike

У компанії стверджують, що Aerospike може працювати у "конфліктному середовищі" та не залежить від GPS, має технологію "зіставлення сцен" та можливості виявлення і відстежування.

Зазначається, що лінія передачі даних у режимі реального часу забезпечує безперебійну операцію "людина в контурі" (коли оператор "бачить" те саме, що й дрон аж до моменту зіткнення) та підвищену летальність завдяки комбінації кумулятивних та осколково-фугасних боєголовок.

Ракета призначена передусім для протидії зенітно-артилерійським батареям та ураження бронетехніки, зокрема й танків ворога.

Стверджується, що компанія націлена на ринок безпосередньої авіаційної підтримки та вже відзначає зацікавленість цією ракетою з боку операторів озброєних літаків C-130.

Повідомляється, що ця ракета вже використовується замовниками – Aerospike вигідно виділяється з-поміж іншої зброї, зокрема, своїми пасивними можливостями.

Читайте також: Знищити ворожі кораблі з легкого тактичного автомобіля: як в Естонії Spike NLOS з Oshkosh JLTV запускали